Hızlı Yayılan Koronavirüs Türü Ekvator’da Tespit Edildi.

Son dakika haberine göre Ekvator Sağlık Bakanı, hızlı yayılan koronavirüs türü tespit edildiğini açıkladı. İngiltere’de tespit edilenden daha hızlı yayılan koronavirüs türünün Güney Amerika ülkesi Ekvator’da tespit edildiği açıklandı. İşte haberin detayları..

Güney Amerika ülkesi Sağlık Bakanı Maria Caridad Vela tarafından yapılan açıklamada, 12 Aralık 2022 tarihinde Londra’dan geldiği tespit edilen bir yolcuda, Kovid-19 hastalığının daha hızlı yayılan türüne rastladıklarını tespit ettiklerini belirtti.

Hızlı yayılan koronavirüs türü için söz konusu hastanın 50 yaşında olduğu belirtildi. Sağlık Bakanı Maria Caridad Vela, yolcunun Londra-Madrid seferi ile Ekvator’a geldiğini belirtti. Yine yaptığı açıklamada “Hasta, Los Rios kentinde tedavi altına alındı ve onunla birlikte 14 kişi daha gözetim altında.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Bunu da Sevebilirsiniz = Portekiz Cumhurbaşkanı Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Bu olay sonrasında ülkede, yurt dışından gelen tüm yolcuların 10 içinde yaptırmış olduğu negatif PCR test sonucunu göstermesi gerektiği açıklandı. İngiltere’de ortaya çıkan Kovid-19’un daha hızlı yayılan türünün daha önce birçok ülkede de rastlandığı açıklandı. Ayrıca Güney Amerika ülkesinde bu zamana kadar 221 bin 506 kişinin koronavirüs hastalığına yakalandığı ve 14 bin 184 kişinin de hayatını kaybettiği belirtilmiştir.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir