Telsiz Kullanım Ücreti 2021’de 3.10 TL Oldu!

Bildiğiniz üzere her ay devlete ödemek üzere telsiz kullanım ücretini telefonlarımızdan tahsil ediliyor. 2020 senesinde 2.85 TL olan telsiz ücretine zam yapıldı. 2021 senesinin ilk ayından itibaren artık devlete ödenecek olan telsiz kullanım ücreti 2021 senesinde 3.105 TL olarak tahsil edilecek.

2021 senesinin girmesiyle ekmek de dahil olmak üzere birçok şeye zam gelirken, elbette ki telefonlar için telsiz kullanım ücretine zam gelmeden olmaz. 2020 senesinde 2.85 TL olan kullanım ücreti, 2021 senesinde ise 3.10 TL olarak mobil hatlardan tahsil edilecek.

Telefonunuz faturalı değilse ve içinde TL varsa devlete ödenmek üzere 3.105 TL telsiz kullanım ücretini tahsil edilecek. Eğer telefonunuzda yeterli bakiye yoksa, operatörünüz size “Değerli müşterimiz mobil hattınızda yeterli bakiye olmadığı için devlete ödenecek olan 3.105 TL Telsiz Kullanım Ücretini bakiyenizden tahsil edilememiştir.” şeklinde bir mesaj gönderecek. İlk TL yükleme işleminde de o telsiz ücretini bakiyenizde tahsil edecek.

Bunu da Sevebilirsiniz = Linkedin Türkiye Temsilci Atama Kararı Aldı!

Telsiz Kullanım Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

Elbette ki en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu ücreti ödemezsem ne olur? sorusu oluyor. Aslında bu ücreti ödememe şansınız yok diyebiliriz. Eğer kullandığınız hattı hala kullanabilmek istiyorsanız bir süreye kadar mecburen TL yükleminiz gerekiyor yoksa hat kapatılıyor. TL yüklemesi yaptığınızda zaten ilk olarak operatör telsiz kullanım ücretini tahsil ediyor. Kısaca SİM kartınızı kullanmak istiyorsanız, devlete ödenecek olan bu ücreti ödemeniz gerekiyor.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.