Twitter, Periscope ve Pinterest’e Reklam Yasağı Getirildi!

YouTube, VK, TikTok, Facebook, Instagram, Dailymotin ve Likedin gibi platformlar Türkiye’ye temsilcilik atayacağını bildirmişti. Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre, Türkiye’ye temsilci atamayan Twitter, Periscope ve Pinterest’e reklam yasağı getirildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararı doğrultusunda, kendilerine belirlenen sürede temsilci atamadıkları için Twitter, Periscope ve Pinterest’e reklam yasağı getirildi. Yani Twitter, Periscope ve Pinterest reklam alamayacak..

Türkiye, daha önce 1 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal medya ağlarının, Türkiye’ye temsilci atamasını gerektiğini belirtmiş ve atamayanlara para cezası kesmişti. Olur da hala temsilci atanmamaya devam ederse bu sefer de reklam yasağı getirileceği belirtilmişti.

Ayrıca Reklam Veren Şirketlere de Ceza Kesilecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Yükümlülüğe uymamakta ısrar eden sosyal ağların bant genişliğinin daraltılması en son istediğimiz yol.” şeklinde ifadelerde bulundu. Açıklamasının devamında “Ekim 2020’de yürürlüğe giren yasanın 3’ncü aşaması olan ‘Reklam Yasağı’, Resmi Gazete’de yayımlandı. 7253 sayılı yasa gereği Türkiye’ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketleri, artık ülkemizden reklam alamayacak. Reklam yasağının uygulamasını; BTK, BDDK, TCMB, VDK ve ilgili tüm kamu kurumlarımız hassasiyetle denetleyecek. Ayrıca reklam veren şirketlere de ceza kesilecek.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Bunu da Sevebilirsiniz = Linkedin Türkiye Temsilci Atama Kararı Aldı!

Milletimizin Haklarını Korumak İçin Ne Gerekiyorsa Yapmaya Kararlıyız!

Dr. Ömer Fatih Sayan açıklamalarında “Reklam yasağı uygulanmadan Türkiye’ye temsilci atamayı ve yükümlülükleri yerine getirmeyi kabul eden sosyal ağ şirketlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Hiçbir vatandaşımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmasını istemiyoruz. Lakin milletimizin; verilerini, gizliliğini ve haklarını korumak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Dijital faşizm ve kural tanımazlığın Türkiye’de hakim olmasına asla müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Bunu da Sevebilirsiniz = Dailymotion Türkiye’ye Temsilci Atama Kararı Aldı!

Sayan, “Dileriz ki hala temsilcisini bildirmeyen Twitter ve Pinterest de ivedilikle gerekli adımları atarlar. Yükümlülüğe uymamakta ısrar eden sosyal ağların bant genişliğinin daraltılması en son istediğimiz yol. Taciz, istismar, iftira ve hak ihlalleri bir özgürlük değil suçtur! Hiç kimsenin bu ve benzeri suçları özgürlük kisvesi altında işlemesine asla müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde ifadeler kullanarak hak ihlallerinin özgürlük değil suç olduğunu belirtti.

Kısaca Pinterest ile beraber, Twitter’a reklam yasağı getirilirken Periscope’a reklam yasağı da getirildi.

Kaynak=Sözcü

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir