Xiaomi Türkiye’de Televizyon Üretimine de Başlayabilir!

Samsung, OPPO ve Xiaomi, daha önce Türkiye’de akıllı telefon üreteceklerini duyurmuştu. Şimdi ise Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, ilk olarak akıllı telefon üretimine odaklanacaklarını vurgulayarak, ” Xiaomi televizyonlarımızı her zaman olduğu gibi adil fiyatlarla tüketicilerimizin beğenisine sunma imkanı bulabilirsek üretime başlayabiliriz. ” dedi.

Pekin merkezli Teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de akıllı telefon üreteceklerini duyurmuştu. Bu ay içerisinde Türkiye’de akıllı telefon seri üretimine başlaması beklenen şirketin, bir de televizyon üretimi için de çalışmalar yaptığı açıklandı.

Habere göre, Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, ilk aşamada akıllı telefon üreteceklerini vurgulayarak, “İlk başta sadece akıllı telefon üretmeye odaklanacağız. İlk aşamada giriş seviyesi ve orta seviye akıllı telefon üretimiyle başlayacağız. Öte yandan diğer ürünlerimiz üzerinde çalışıyor ve üretim konusunda fizibilite araştırması yapıyoruz. Özellikle TV üretim fırsatları üzerinde çalışıyoruz. Xiaomi televizyonlarımızı her zaman olduğu gibi adil fiyatlarla tüketicilerimizin beğenisine sunma imkanı bulabilirsek üretime başlayabiliriz. ” şeklinde ifadeler kullandı.

İlgili Konu = ABD, Dünya Devi Xiaomi’yi Kara Listeye Aldı!

30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de üretime başlanacak olduğunu belirten İbrahim Öztürk, ” Salcomp ile ortak olan Xiaomi, 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de üretime başlıyor. Fabrika, Avcılar’da bulunuyor ve yaklaşık 14 bin metrekare kapalı alana sahip. Bu yatırımla hem mavi hem de beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam edeceğiz. İlk başta sadece akıllı telefon üretmeye odaklanacağız. İlk aşamada giriş seviyesi ve orta seviye akıllı telefon üretimiyle başlayacağız. ” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak=haber7

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.