Koronavirüs Süper Antikorlu Adama Zarar Veremiyor!

Habere göre, ABD’li John Hollis adındaki bir adama koronavirüs bulaşmıyor. Muhtemelen koronavirüs salgını süresince birçok insan hastalığı fark etmeden atlattı. Atlatmanın yanı sıra bazen tekrar yakalananlar da oldu. Bazı insanlar var ki süper antikor denile oldukça kuvvetli bağışıklığa sahip olabiliyor. İşte habere göre, koronavirüs süper antikorlu ABD’li John Hollis’e zarar veremiyor.

Pandemi salgınında çok çok az denilecek kadar nadir olarak görülen süper antikor, ABD’de Virginia eyaletinde ikamet eden John Hollis adındaki bir ADB’li de görüldü. Verilen bilgilere göre, John Hollis’in bu özelliği sayesinde koronavirüs’ün kendisine bulaşmasını imkansız hale getiriyor. Bu da koronavirüs süper antikorlu adam olarak ilgileri üzerine çekiyor.

Habere göre, John Hollis yaşadığı durumu “Geçen yıl nisan ayında ev arkadaşım hastalandı. Çok hastaydı. İki hafta boyunca ben de hasta olacağım diye tedirgin bir şekilde bekledim. Ama olmadım. Sanırım şanslıyım, virüs beni teğet geçti, bir şekilde hasta olmadım diye düşündüm. ” şeklinde ifadelerle anlattı.

Kanımda Süper Antikorlarım Olduğunu Öğrendim

Fakat ABD’li adama çoktan koronavirüs salgınına yakalanmış ve atlatmış. Bu gerçeği ise Temmuz ayında öğrenmiş. Bunun üzerine ise “Mart sonunda virüs bana bulaştığını, kanımda süper antikorlarım olduğunu ve belki kalıcı bağışıklığım olabileceğini öğrendim. ” şeklinde ifadeler kullanmış.

Bunu da Okuyabilirsiniz = Beşşar Esed’in Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

George Mason Üniversitesi’nin iletişim müdürü Dr. Lance Liotta ise söz konusu durum hakkında, “Virüse saldırmanın farklı yolları üzerine çalışabileceğimiz bir altın madeni. Antikorlar Covid-19 durumunda şöyle çalışıyor: Virüsün yüzeyinde diken proteinleri var. Bu dikenler hücreye tutunup istila etmek için kullanılıyor. Hastanın antikorları o dikenlerin ucuna yapışıyor. Antikorlar üzerindeyken de hücre yüzeyine bağlanıp istila edemiyor. ” şeklinde ifadeler kullandı.

Bazı hastaların Covid-19’a karşı yüksek antikorları olduğunu vurgulayan Dr. Lance Liotta, “Bazı hastalarımızın Covid-19’e karşı çok yüksek oranda antikorları var. Antikorları 1’e 10 bin seyrelttiğinizde dahi virüslerin yüzde 90’ını öldürüyor. ” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak = haber7

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir