Evde Adalet Hizmeti, Mahkemeye Gidemeyenlere Kolaylık Sağlıyor!

Adalet Bakanlığı, Samsun’da, hastalık, malullük veya başka bir sebeple mahkemeye gidemeyenler için ‘Evde Adalet Hizmeti‘ ile vatandaşa kolaylık sağlıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, “Biz mahkemeye celp ediyoruz. Celp evraklarında şahsın neden mahkemeye getirilemediği gerekçesiyle yazıldığında daha sonra bu yola başvuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ceza Muhakemesi Kanunu’nda buna uygunluk veren bir hüküm bulunduğunu vurgulayan Kemal Alver, Evde Adalet Hizmeti hakkında “Ceza Muhakemesi Kanunu’muzda buna cevaz veren hüküm bulunmaktadır. Hastalık, malullük veya başka bir sebeple duruşmaya gelemeyecek olan tanık, müşteki ve sanıkların mahkeme heyeti ya da heyetin görevlendireceği bir naip hakim veya ilgili mahkemenin hakimi tarafından evinde, tedavi gördüğü hastanede dinlenmesi Ceza Muhakemesi Kanunu’na göre mümkündür. Bu yol mahkemelerimizce tatbik edilmektedir.” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak = AA

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir