Red Velvet Joy Kimdir, Kaç Yaşında? Joy Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Güney Koreli müzik grubu Red Velvet içinde yer alan diğer bir güzel üye Joy kimdir, kaç yaşındadır? Joy sevgilisi, boyu, kilosu, nereli, doğum yeri ve tarihi, burcu, gerçek adı, Instagram hesabı, ideal erkek tipi, fiziki özellikleri gibi merak edilen tüm detayları sizler için konumuz içerisinde hazırladık. Hadi gelin o zaman Red Velvet müzik grubu üyesi Joy hakkında merak edilen her şeyi birlikte inceleyelim.

Red Velvet Joy Kimdir, Kaç Yaşında? Joy Sevgilisi, Boyu, Kilosu?

Öncelikle Red Velvet Joy kimdir onu öğrenelim. Sahne adıyla Joy olarak bilinen Joy gerçek adı Park Soo-young olarak bilinmektedir. Red Velvet grubunda Lead Rapper ile Lead Vokal pozisyonunda yer alan Joy boyu 1.68 metre olurken Joy kilosu ise 54 kilogram olarak biliniyor. Joy nereli diye merak edenler için doğum yeri Güney Kore’nin Jeju Adası olduğunu ve Joy kaç yaşında diye merak edenler için 3 Eylül 1996 tarihinde doğduğu belirtilmektedir. Joy burcu ülkemizde Başak burcu olurken Çin burcu ise fare olarak bilinmektedir. Joy kan grubu A olarak bilinirken Joy Instagram hesabı ise @_imyour_joy olarak bilinmektedir. Joy’un iki küçük kız kardeşi vardır.

Joy’a takma ad olarak: Sevimli Joy, Malgeumi(Zeki) ve Doongdoonge gibi lakapları vardır. Joy’un temsili rengi yeşil olurken temsili hayvanı ise Kanarya ile Civciv’dir. Temsili silahı hafif makineli tüfek olan Joy’un temsili meyvesi yeşil kividir. Temsili içeceği Green Sunrise(Yeşil Gün Doğumu) olan Joy, Seul Sahne Sanatları Okulu’ndan mezun olmuştur. 2012 senesinde Seul’de Global Audition’da rol alan Joy, sanal kocası rolünü Sungjae’nin üstlendiği “We Got Married” programına katılmıştır. Red Velvet grubunun güzel üyesi Joy, 2017 yapımı “The Liar and His Lover” ve 2018 yapımı “The Great Seducer” isimli K-Dramalar’da rol aldı.

Vaktinden önce işleri planlamayı seven Joy, mükemmeliyetçi olarak bilinir. Tavuğu seven Joy, gırtlaktan şarkı söyleme konusunda oldukça başarılı olmasının yanı sıra Sünger Bob çizgi filminde yer alan Mr. Krabs’ı da taklit etme konusunda oldukça başarılıdır. Bilinene göre grup içinde en fazla selfie çeken kişidir. Joy’un en sevdiği şarkıcı Ariana Grande olduğu bilinirken en sevdiği sayı ise 31 olarak bilinmektedir. Nedeni ise dondurmayı sevmesinden dolayıdır. Baskın Robbins ise uluslararası bir dondurma pastaları zinciri olarak biliniyor ve bu Baskın Robbins’in de 31 değişik lezzeti vardır.

Joy sevgilisi için ideal tip, kurallara göre yaşayan, kendisi hakkında net bir düşünceye sahip olan, mesleği ya da başka bir şey için oldukça çok çalışan biri olması gerektiğini belirtmiştir. En sevdiği müzik türü ise Daydreamin olarak bilinmektedir. Dudak kremi koleksiyonu yapan Joy, çok çabuk duygusallaşan biridir ve çok kırılgan bir kalbe sahip olmasından dolayı da grup içinde en duygusal üye olarak seçilmiştir. Stresli olduğu zamanlarda stresini azaltmak için genel olarak kendi başına dolaşan ve yer yer kız kardeşleriyle buluşup konuşurmuş. Joy’un hobileri arasında hoşuna giden şarkıları söylemek ve film izlemek yer alıyor. Rahat kıyafetleri seven biri olan Joy, bir elbise üzerine hırka giymenin daha güzel olduğunu söylüyor.

Red Velvet Joy Hakkında

Çevresi ve hayranları tarafından Kim Yoo Jung adlı aktrise benzediği söylenen Red Velvet Joy’a ayrıca Süper Junior’dan Eunhyun nasıl dans edebileceğine dair yardım etmiştir. Aslında Joy’u en sevdiği renk kırmızı olsa da SM tarafından ona temsili renk olarak yeşil rengi verilmiştir. Joy, genel olarak tüm yiyecekleri sevse de tavuk ile pizzanın yerinin kendisinde ayrı olduğunu söylemektedir. Haetnim adında evcil bir köpeği olan Joy, köpekleri çok seviyor. Önceleri hiç gülmemesinden dolayı ona takma ad olarak ‘Züppe’ deniyordu. Joy’un söylemesine göre, bir gün içinde en zor kısım dişlerini fırçaladığı kısımdır.

Joy, GFriend’den Yerin ile Sahne Sanatları Okulu’ndan sınıf arkadaşıydı ve en yakın arkadaşları arasında Yerin ile Apink’den Hayoung yer alıyor. Red Velvet grubunun diğer üyeleri tarafından grubun en kolay kıskanan üyesi olarak seçilen Joy, NCT’den Doyoung ile de çok yakın arkadaştır ve beraber yaptıkları ‘First Christmas’ adında bir düet çalışması vardır. Grup içinde en çok ona Wendy iltifat etmektedir ve Joy kendisine iltifat edilmesinden çok hoşlanmaktadır. Şarkıcı olmasaydı köpek eğitmeni olmak istediğini belirten Joy, gençken yetişkinler tarafından ‘Miss Korea Güzellik Yarışması’na katılması tavsiye edilmekteymiş. Red Velvet ile ilgili videoları izlemenin yanı sıra boş zamanlarda köpek eğitim videoları izlemeyi seviyor.

Sahne adı olarak Joy’u seçmesinin sebebi sevinç dolu biri olmak istemesidir. Nedeni ise Joy kelimesi Türkçe’de Sevinç anlamına gelmektedir. Aile içinde ne büyük çocuk olmasından dolayı ‘aegyo’ konusunda pek geliştirme şansı olmamıştır. İşte bu nedenle SM’e stajyer olarak katılmasının ardından aegyo geliştirme konusunda oldukça sıkı çalışmalar yapmıştır. Grubun diğer üyesi olan Wendy, Joy’un büyük hayranı olduğunu söylemektedir. Eski yurtta Red Velvet grubunun diğer bir üyesi olan Yeri ile birlikte kalmaktaydı.

Kaynak

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir