BioNTech Aşısı Kısırlık Yapıyor mu? Tartışma Son Buldu!

Son dakika haberine göre, en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan BioNTech aşısı kısırlık yapıyor mu sorusu yanıtını buldu. mRNA tabanlı BioNTech ve Moderna aşısının kısırlık yapıp yapmadığı ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda sperm sayısında azalma değil de artış olduğu tespit edildiği açıklandı.

ABD’de, mRNA tabanlı BioNTech ve Moderna aşısının kısırlık yapıp yapmadığına dair yapılan araştırmaların sonuçları yayınlandı. Bu sonuca göre aşıların genç erkeklerde sperm sayısının azalmadığı hatta daha fazla arttığı ve kalitesinde de artış olduğu açıklandı.

Prof. Dr. Güner Sönmez’in sosyal medya hesabında paylaştığı açıklamada, “mRNA aşısı (Biontech-Pfizer) yapılan erkeklerde, çift doz aşıdan sonra sperm sayısında ve kalitesinde artış belirlenmiş. Yani aşının kısırlık yapmadığı gibi bu konuda olumlu etkisi olduğu da belgelenmiş oldu.” şeklinde ifadeler yer aldı.

Kaynak

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir