Sağlık Bakanı Koca, 50 Milyon Doz Aşıyı Geçildiğini Açıkladı!

Koronavirüs kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 50 milyon doz aşıyı geçildiğini açıkladı. Bakan Koca, “Bugün 50 Milyon doz aşıyı geçtik. En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabında 50 milyon doz aşının geçildiğini duyurdu. Bir doz aşının 35 milyondan fazla kişiye vurulduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Koca, “Bugün 50 Milyon doz aşıyı geçtik. En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla.” ifadelerini kullandı.

18 yaş ve üzerindekilerin %57’sinin aşılandığını vurgulayan Bakan Koca, “18 yaş ve üzeri nüfusumuzun %57 kadarı aşılanmış durumda. Bayrama kadar hedefimiz %70.” şeklinde ifadeler kullandı.

Paylaşımında son olarak Aşının ihmale gelmediğini belirten Bakan Koca, “Aşı ihmale gelmez. Aşımızı yaptırmaya öncelik tanıyalım.” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir