Bakan Koca, Sinovac Sinovac Diye Bağıran Sağlık Personeli İçin “Soruşturulmasını Gerektiren Bir Durum Yok” Dedi!

Kütahya Otogarı’nda “Sinovac Sinovac, BionTech BionTech” diye bağırarak sosyal medyada viral olan ve Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılan sağlık personeli için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Aşının ciddi bir konu olduğunu fakat personelin soruşturulmasını gerektiren bir durum olmadığını vurgulan Bakan Koca, “Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok.” ifadelerini kullandı.

Dün Kütahya Otogarı’nda “Sinovac Sinovac, BionTech BionTech” diye bağırarak sosyal medya gündemine giren sağlık personeli için soruşturma başlatıldığı açıklanmıştı. Konu üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında açıklamada bulundu.

Bakan Koca, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, aşını ciddi bir konu olduğunu fakat personelin soruşturulmasını gerektiren bir durum olmadığını vurgulayarak, “Kütahya’da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir