Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katili Yakalandı! Cesedi Bulundu mu?

Bir kadın cinayeti vahşeti haberi de Antalya’dan geldi. 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedi, ormanlık alanda toprağa gömülmüş 10 parça halinde bulundu. Peki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili kim? Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili yakalandı mı? Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedi bulundu mu? Azra Gülendam Haytaoğlu neden öldü? İşte Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetine dair tüm detaylar.

Haber kaynaklarında yer alan bilgiye göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetine dair açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katili tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Azra Gülendam Haytaoğlu, 21 yaşında Antalya’nın Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okumaktaydı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Azra’nın cep telefonundan en son inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan’la görüştüğünü tespit etti. Cinayet masası ekipleri, Ayhan’ı çapraz sorguya aldı. Ayhan, ilk ifadesinde, “Önceden tanışmıştık. Geldi, birlikte yemek yedik, gitti. Bilgim yok” diye ifade verdi. İfade sonrasında Ayhan serbest kaldı.

Araştırmalara devam edilirken, MOBESE ve çevre iş yeri güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. İnceleme sonucunda, görüntülerde Mustafa Murat Ayhan’ın, Konyaaltı ilçesindeki evinden aynı valiz ile birkaç kez çıkıp gittiğini tespit edildi. Şüpheli görüntüler sonrasında Ayhan yeniden gözaltına alındı. Yeniden sorgulanan Ayhan, cinayeti işlediğini kabul etti.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı!

Başsavcılık tarafında yapılan açıklamada, “Şüpheli M.M.A. maktulü öldürdüğü iddiasıyla 1 Ağustos’ta gözaltına alınmıştır. Maktule ait olduğu değerlendirilen ceset aynı gün bulunmuş olup, otopsi ve kimlik tespiti işlemleri devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Azra Gülendam Haytaoğlu'nun Katili Yakalandı!
Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katili Yakalandı!

Vücudunu 5 Parçaya Bölmüş!

Cinayeti işlediğini itiraf eden Mustafa Murat Ayhan, “Azra, 28 Temmuz’da beni aradı. Buluştuk. Evde birlikte yemek yedik. Alkol aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp cesedini 5 parçaya ayırdım. Cesedin parçalarını valize koyup Kepez ilçesi Varsak ormanlık alanda gömdüm.” şeklinde ifadeler kullandı.

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Cesedi Bulundu mu?

Ayhan, ekiplere Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedini nereye gömdüğünü gösterdi. Cesedin gömüldüğü yerden çıkarılmasını sonrasında, 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Sol kalçasının ve kafatasının bulunamadığı bilgisi ortaya çıkarken, aramaların devam ettiği öğrenildi.

Azra’nın Vücuduna Jiletle Adını Yazmış!

Ortaya çıkan diğer bir bilgi ise cani Mustafa Murat Ayhan’ın Azra Gülendam Haytaoğlu’nun vücuduna adını jiletle yazmış.

Kaynak=ntv.com=/azra-gulendam-haytaoglunun-katil-zanlisi-tutuklandi,mmDawkzTVkyeaShDQEo5Vw

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir