Kertenkele Dizi Oyuncuları İsimleri, Yaşları, Nereli?

ATV ekranlarında yayınlanmış ve sevilerek izlenen Kertenkele dizisi, günümüzde de hala izlenen dizilerden bir tanesi. Özellikle Kertenkele dizi oyuncuları isimleri, yaşları ve nereli oldukları gibi detaylar merak ediliyor. İşte Timur Acar ve Sera Tokdemir gibi isimlerin yer aldığı Kertenkele dizi oyuncu kadrosu..

Türk komedi dizisi Kertenkele, bundan tam tamına 7 sene önce 25 Ekim 2014 senesinde ilk bölümü ile izleyici karşısına çıkmıştı. Tam tamına 85 bölümden oluşan Kertenkele dizisi, ekranlarda 3 sezon yer aldı. Üçüncü sezonda ise Kertenkele Yeniden Doğuş adını alarak oyuncu kadrosunda bazı değişiklikler yaşandı. Peki Kertenkele oyuncuları yaşları kaç? Kertenkele bayan oyuncular kimler? Kertenkele Yeniden Doğuş oyuncuları isimleri neler?

Dizinin oyuncularını paylaşırken, yok Kertenkele 1. sezon oyuncuları, yok Kertenkele 2. sezon oyuncuları ya da Kertenkele Yeniden Doğuş oyuncuları diye ayırarak paylaşmayacağız. Sadece Kertenkele bayan oyuncular ve Kertenkele erkek oyuncular olmak üzere iki ana başlıkta hazırlayacağız.

Kertenkele Bayan Oyuncular

İlk olarak elbette ki bayanlara öncelik vererek Kertenkele dizisi oyuncuları hakkında detayları paylaşalım. Özellikle en çok merak edilen isimlerden bir tanesi elbette ki güzelliği ile akıllarda kalan Kertenkele Zehra karakteri. Hadi gelin Zehra karakterini kim canlandırıyor öğrenelim.

Kertenkele Oyuncuları Zehra - Sera Tokdemir
Kertenkele Oyuncuları Zehra – Sera Tokdemir

Kertenkele Oyuncuları Zehra – Sera Tokdemir

Dizinin başrolü olan Zehra karakterini güzel oyuncu Sera Tokdemir canlandırıyor. Daha önce Kanıt, Bende Özledim gibi birçok yapımda rol alan Sera Tokdemir, aynı zamanda şarkıcılık da yapmıştır. 40 yaşındaki oyuncu, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. 1.68 metre boyunda, 53 kilo ve Koç burcu olan Sera Tokdemir, Kertenkele dizinde şımarık bir zengin kızını canlandırıyordu.

Kertenkele Oyuncuları Zeynep - Asena Tuğal
Kertenkele Oyuncuları Zeynep – Asena Tuğal

Kertenkele Oyuncuları Zeynep – Asena Tuğal

Sera Tokdemir’in diziden konu gereği ayrılması sonrasında yerine Zeynep karakteriyle Asena Tuğal geldi. Çok Güzel Hareketler Bunlar oyuncusu olan Şahin Irmak ile evli olan Asena Tuğal, 28 Ağustos 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. TGRT, Kanal D ve Show TV de haber muhabiri olarak çalışan Asena Tuğal, 1,74 metre boyunda, 55 kilo ve Terazi burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Didem - Buse Arslan Akdeniz
Kertenkele Oyuncuları Didem – Buse Arslan Akdeniz

Kertenkele Oyuncuları Didem – Buse Arslan Akdeniz

Bayan kuaförü sahibi olan ve Murat’tan hoşlanan Didem karakterini Buse Arslan Akdeniz canlandırıyor. Buse Arslan Akdeniz, 29 Aralık 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,68 metre boyunda, 55 kilo ve Oğlak burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Hale - Bihter Dinçel
Kertenkele Oyuncuları Hale – Bihter Dinçel

Kertenkele Oyuncuları Hale – Bihter Dinçel

Zehra’nın ablası, komiser Ünsal’ın eşi Hale karakterini Bihter Dinçel canlandırıyor. Bihter Dinçel, 3 Mart 1982 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. 1,67 metre boyunda 61 kilo ve Balık burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Selin - Eda Özerkan
Kertenkele Oyuncuları Selin – Eda Özerkan

Kertenkele Oyuncuları Selin – Eda Özerkan

Zehra’nın en yakın arkadaşı olan Selin karakterini Timur Acar’ın eşi olan Eda Özerkan canlandırıyor. Oyunculuk dışında modellik de yapan Eda Özerkan, 11 Mart 1984 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Gerçekte Kertenkele dizisinin Ziya hocası Timur Acar ile 2016 senesinde evlenen Eda Özerkan, 1,76 metre boyunda, 56 kilo ve balık burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Melis - Dilşad Şimşek
Kertenkele Oyuncuları Melis – Dilşad Şimşek

Kertenkele Oyuncuları Melis – Dilşad Şimşek

Zehra’nın amcasının kızı olan Melis karakterini ise Dilşad Şimşek canlandırıyor. 25 Kasım 1980’de Norveç’te dünyaya gelen güzel oyuncu Dilşad Şimşek, 1,74 metre boyunda, 52 kilo ve yay burcudur. Berdan Güzel ile daha önce evlenen güzel oyuncu, Öldür Beni Sevgilim, Gün Akşam Oldu gibi birçok yapımda rol aldı.

Kertenkele Oyuncuları Tülin - Mehtap Bayri
Kertenkele Oyuncuları Tülin – Mehtap Bayri

Kertenkele Oyuncuları Tülin – Mehtap Bayri

Zehra’nın yengisi Tülin karakterini Mehtap Bayri canlandırıyor. Mehtap Bayri, 15 Mart 1977 tarihinde Nusaybin’de dünyaya geldi. Kalk Gidelim, Evlerden Biri, Hangimiz Sevmedik gibi daha birçok yapımda rol alan Mehtap Bayri, 1.63 metre boyunda, 56 kilo ağırlığında ve Balık burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Gizem - Seda Tosun
Kertenkele Oyuncuları Gizem – Seda Tosun

Kertenkele Oyuncuları Gizem – Seda Tosun

Hicabi’nin sevgilisi Gizem karakterini Seda Tosun canlandırıyor. Oyunculuk dışında şarkıcılık da yapan Seda Tosun, 6 Nisan 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Balayı filminde aldığı rolle adını duyurmayı başaran güzel oyuncu, 1.78 cm boyunda ve 66 kilo ve koç burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Doktor Betül - Duygu Yıldız
Kertenkele Oyuncuları Doktor Betül – Duygu Yıldız

Kertenkele Oyuncuları Doktor Betül – Duygu Yıldız

Kertenkele yani Ziya hocanın kardeşi olan Betül karakterini Duygu Yıldız canlandırıyor. 8 Ağustos 1984’de İstanbul’da dünya gelen Duygu Yıldız, Öyle Sevdim ki Seni, Kutsal Damacana Drakula gibi yapımlarda rol almıştır. Aslan Burcu olan Duygu Yıldız, 1,68 metre boyunda, 67 kilodur.

Kertenkele Oyuncuları Seval - Ceren Benderlioğlu
Kertenkele Oyuncuları Seval – Ceren Benderlioğlu

Kertenkele Oyuncuları Seval – Ceren Benderlioğlu

Ziya hocaya yanık olan fakat eski kocasıyla başı dertte olan Seval karakterini Ceren Benderlioğlu Şekerci canlandırıyor. 1 Ekim 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ceren Benderlioğlu Şekerci, 1,77 metre boyunda, 56 kilo ve terazi burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Deli Meryem - Meltem Özçelik
Kertenkele Oyuncuları Deli Meryem – Meltem Özçelik

Kertenkele Oyuncuları Deli Meryem – Meltem Özçelik

Müezzin Hicabi’nin beşik kertiği olan Deli Meryem karakterini, Gamze Özçelik’in kardeşi Meltem Özçelik canlandırıyor. Meltem Özçelik, 1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bayburtlu olduğu bilinen Meltem Özçelik, 1,68 metre boyunda ve 55 kilodur.

Kertenkele Oyuncuları Yasemin Açıkgöz Baker
Kertenkele Oyuncuları Yasemin Açıkgöz Baker

Kertenkele Oyuncuları Yasemin Açıkgöz Baker

Kızıl Ejder’in sevgilisi karakterini Yasemin Açıkgöz Baker canlandırıyor. Yasemin Açıkgöz, 27 Nisan 1979 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Ultimate Justice, Kiss Me Deadly, Love Has No Language gibi yapımlarda rol almıştır.

Kertenkele Oyuncuları Merve Oflaz
Kertenkele Oyuncuları Merve Oflaz

Kertenkele Oyuncuları Merve Oflaz

Daha Survivor yarışmasını kazanan güzel oyuncu Merve Oflaz, Kertenkele dizisinde Gizem’in babasının Hicabi’ye tuzak kurmak için ayarladığı bir kız rolünü canlandırmıştı. Merve Oflaz, 23 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Kertenkele Büşra - Cansu Gültekin
Kertenkele Büşra – Cansu Gültekin

Kertenkele Büşra – Cansu Gültekin

Hicabi’nin kız kardeşi Büşra karakterini Cansu Gültekin canlandırmıştır. Cansu Gültekin, daha önce Baba Candır adlı dizide de rol almıştır. Aynı zamanda Akasya Durağı, Kavak Yelleri, Kertenkele Yeniden Doğuş, Masum Değiliz, Bir Umut Yeter ve Hekimoğlu gibi daha birçok dizide de rol almıştır. Cansu Gültekin, 16 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güzel oyuncu, 1.66 metre boyunda, 54 kilo ve Boğa burcudur.

Kertenkele Büşra - İlayda Acun
Kertenkele Büşra – İlayda Acun

Kertenkele Büşra – İlayda Acun

Hicabi’nin en başında kız kardeşi rolünü canlandıran kişi İlayda Acun.

Bunu da Sevebilirsiniz = İspanyol Gençlik Dizisi Elite Dizi Oyuncuları İsimleri, Yaşları

Kertenkele Sena Öztürk - Seda Telciler
Kertenkele Sena Öztürk – Seda Telciler

Kertenkele Sena Öztürk – Seda Telciler

Semih’in kız kardeşi. İzmir’den İstanbul’a gelmiştir. Kertenkele’nin öğretmenlik yaptığı okulda okumaktadır.

Kertenkele İrem - Merve Dizdar
Kertenkele İrem – Merve Dizdar

Kertenkele İrem – Merve Dizdar

Özel okulda öğrenci olan İrem karakterini Merve Dizdar canlandırıyor. Şuanda gündemde olan Masumlar Apartmanı dizisinde güzel bir oyunculuk sergiliyor.

Kertenkele Banu Hoca - Nur Tüzün
Kertenkele Banu Hoca – Nur Tüzün

Kertenkele Banu Hoca – Nur Tüzün

Özel okulda çalışan İngilizce öğretmeni ve Deli Kenan ile Şevket’in aşık olduğu Banu hoca karakterini Nur Tüzün canlandırıyor.

Kertenkele Oyuncuları Bahar - Kimya Gökçe Aytaç
Kertenkele Oyuncuları Bahar – Kimya Gökçe Aytaç

Kertenkele Oyuncuları Bahar – Kimya Gökçe Aytaç

Kertenkele’nin gece kulübünde tanıştığı Tuğçe’nin en yakın arkadaşı Bahar karakterini Kimya Gökçe Aytaç canlandırıyor.

Kertenkele Mine Teber

Hicabi’nin annesi karakterini Mine Teber canlandırmıştır. Mine Teber, 29 Temmuz 1961 tarihinde Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir.

Kertenkele Oyuncuları Sema Atalay

Ziya hocanın ablasıyım diyerek bir süre malikanede yaşayan kişi karakterini Sema Atalay canlandırmıştır. Sayın Bakanım, Kara Kutu gibi yapımlarda rol alan Sema Atalay, 1956 senesinde dünyaya gelmiştir.

Kertenkele Erkek Oyuncular

Dizinin bayan oyuncularını tam kadro hazırladık. Şimdi sıra geldi erkek oyuncuları arasında kimler olduğunu görmeye. Hadi o zaman gelin Kertenkele 1. sezon, 2 sezon ve Yeniden Doğuş olmak üzere kadrosunda yer alan erkek oyuncular hangileri birlikte inceleyelim.

Kertenkele Oyuncuları Ziya Hoca

Namı diğer Kertenkele. Dizinin Ziya hocası. Doktor Betül’ün abisi. Kara Faruk karakterini de canlandıran kişi Timur Acar. Zehra’ya ilk gördüğü anda aşık olan Ziya Hoca’nın bütün hayatı Zehra’ların malikanesine yerleşmesiyle değişir. Timur Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. 1.79 metre boyunda, 82 kilo olan Timur Acar, oğlak burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Ahmet Kayakesen

Kertenkele 3. sezon yani Yeniden Doğuş olarak adlandırılan sezonda, Kertenkele karakterini Ahmet Kayakesen canlandırıyor. Ahmet Kayakesen, 5 Ocak 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. 184 cm boyunda, 72 kilo ağırlığında ve oğlak burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Şevket – Umut Oğuz

Başını sürekli derde sokan ve Kertenkele yani Ziya hocadan yardım isteyen Şevket karakterini Umut Oğuz canlandırıyor. Adanalı dizisinden de hatırlayacağınız Umut Oğuz, 2 Temmuz 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1,72 metre boyunda, 72 kilo yengeç burcudur.

Kertenkele Oyuncuları – Ekrem Bey – Şemsi İnkaya

Zehra ve Melis’in dedesi Ekrem Bey karakterini, Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Şemsi İnkaya canlandırıyor. Tek isteği torunu Zehra’yı evlendirmek olan Ekrem Bey, karun kadar zengindir. 13 Nisan 1939 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Şemsi İnkaya, 1,80 metre boyunda ve koç burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Ünsal Komiser – Erdinç Gülener

Polislik hayatını Kertenkele’yi yakalamaya adayan Ünsal komiser karakterini Erdinç Gülener canlandırıyor. Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. Yelda Gürkan ile evli olan Erdinç Gülener, 1,83 metre boyunda, 77 kilo ve kova burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Hicabi – Fatih Doğan

Ziya hocayı sürekli soruya boğan ve ‘caiz değildir’ kelimesini çok kullanan Hicabi karakterini Fatih Doğan canlandırıyor. Müezzin Hicabi karakterinde olsa da ilerleyen bölümlerde ortaya çıkan ‘Akıncı’ karakterini de canlandıracak. Fatih Doğan, 25 Aralık 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş. 1,74 metre boyunda olan Fatih Doğan, daha önce Çılgın Dershane, Nuh’un Gemisi Cudi gibi yapımlarda rol almıştır.

Kertenkele Kara Kemal – Turabi Çamkıran

Melis’e aşık olan ve gerçek imamın oğlu olan Kara Kemal karakterini Turabi Çamkıran canlandırıyor. Daha önce Survivor yarışmasında şampiyon olan Turabi Çamkıran, 3 Temmuz 1987 tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. 1,80 metre boyunda, 85 kilo olan Turabi Çamkıran, yengeç burcudur.

Kertenkele Levent – Sinan Çalışkanoğlu

Komiser Ünsal’ın yardımcısı, Selin’e aşık olan Levent karakterini Sinan Çalışkanoğlu canlandırıyor. Sinan Çalışkanoğlu, 26 Ocak 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.77 metre boyunda, 78 kilo ve Kova burcudur.

Bunu da Sevebilirsiniz = Aşk Mantık İntikam Dizi Oyuncuları İsimleri, Yaşları

Kertenkele Ferruh – Cem Emüler

Tülin’in kocası, Zehra’nın amcası, Ekrem Bey’in ise oğlu olan Ferruh karakterini Cem Emüler canlandırıyor. Cem Emüler, 19 Nisan 1962 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Kertenkele Nuri Gökaşan

Hicabi’nin babası karakterini Nuri Gökaşan canlandırıyor. 20 Haziran 1950 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Kertenkele Oyuncuları Deli Kenan – Yıldırım Memişoğlu

Her ne kadar Kertenkele’ye düşman olsa da sonradan dostu alan Deli Kenan karakterini Yıldırım Memişoğlu canlandırıyor. Yıldırım Memişoğlu, 1 Şubat 1964 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1,85 metre boyunda ve kova burcudur.

Kertenkele Oyuncuları Semih Öztürk – Serkan Kuru

Zehra’ya aşık olan Semih karakterini Serkan Kuru canlandırıyor. Ekrem Bey’in eski bir aile dostunun yurt dışından Türkiye’ye yeni gelmiş oğlu. Zehra ile Kertenkele’nin arasını karıştıracak.

Kertenkele Namık – Emre Melemez

Seval’in eski eşi Namık karakterini Emre Melemez canlandırıyor. Her ne kadar Seval’in Ziya hocaya olan ilgisinden hoşnut olmasa da Deli Kenan’ın adamları arasında yer alıyor.

Kertenkele Azmi Bulut – Selahattin Taşdöğen

Ziya hocanın İmamlık yaptığı caminin gerçek hocası. Kara Kemal’in babası.

Kertenkele Baba Kadir – Ümit Acar

Gizem’in babası Baba Kadir karakterini Ümit Acar canlandırıyor.

Kertenkele Kızıl Ejder – Sezer Uzunoğlu

Kızıl Ejder karakterini Sezer Uzunoğlu canlandırıyor.

Kertenkele Sokrat – Levent İnal

Dizide mafya babası Sokrat karakterini Levent İnal canlandırıyor.

Ayrıca Kertenkele oyuncuları arasında; Alp Akar(Sezgin), Ayşenaz Atakol(Şeyma), Ececan Gümeci(Müjgan), Birsen Dürülü(Neşide), Murat Atik(Güvercin Ali), Erman Burmalı(Çagatay), Ayça Kuru(Irmak), Vural Meriçtan(Cengiz), Alihan Sakman(Oğuz), Onur Özaydın(Behçet), Faruk Karaçay(Hacı Ali), İlter Akçebe(Müberra), Ezgi Erdoğan(Şehnaz), Gamze Ozan(Yasemin), Emin Olcay(İmam), Sezgin Özdemir, Ersin Ayhan, Halit Ergör, Ayşen Batıgün(Özlem), Cengiz Küçükayvaz(Hayri), Buket Aslan(Yeliz), Merve Hazer(Yağmur), Özden Özgürdal(Mithat), Doğaç Yıldız(Cüneyt), Can Güreler(Hakan), Taylan Güner(Şenol hoca), Korkmaz Aslan(Hayalet), Hüseyin Güler(Erol efendi), Gafur Uzuner(Laz Cevher), Hidayet Erdinç(Baron), Caner Atacan(Doğan), Erkan Tura(Şenbak), Ahmet Arıman(Yanık) gibi isimlerde yer aldı.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir