Yunanistan’da Aşı Olmayan 7 Bine Yakın Sağlık Çalışanı Görevden Uzaklaştırıldı!

Habere göre, Yunanistan’da aşı olmayan 7 bine yakın sağlık çalışanı görevlerinden uzaklaştırıldı. Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris yaptığı açıklamada, Covid-19 aşısı olmayan 500 ambulans görevlisi ve 6 bin 412 sağlık çalışanını geçici olarak görevden uzaklaştırdıklarını belirtti.

Yunanistan’da koronavirüsle mücadele kapsamında, sağlık çalışanlarının en geç 1 Eylül 2021 tarihine kadar Covid-19 aşısı olmaları gerektiği açıklanmıştı. Bu sürenin dolmasının ardından ne gibi sonuçlar olacağı merak konusuydu. Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, Meclis’te yaptığı konuşmayla duruma açıklık getirdi.

Sağlık Bakanı Thanos Plevris, Meclis’te yaptığı konuşmada, 500 ambulans görevlisinin ve beraberinde 6 bin 412 sağlık çalışanının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Bakan Plevris, görevden uzaklaştırılanların 818’inin ilk derece sağlık kuruluşlarında, 5 bin 594’ünün ise hastanelerde çalıştığını belirtti.

Kaynak=haber7

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir