ABD’de Koronavirüs Delta Varyantı Vaka Sayılarını En Yüksek Seviyeye Çıkardı!

Habere göre, ABD’de koronavirüsün delta varyantı vaka sayılarını en yüksek seviyeye çıkardı. Bu kapsamda da aşılamanın düşük olduğu güney eyaletleri olan Alabama, Teksas, Florida, Houston gibi yerlerde yoğun bakım servislerinin dolduğu belirtildi.

Koronavirüs salgını her ne kadar aşı ile birlikte düşeşe geçmiş olsa da ABD’de aşılamanın düşük olduğu bazı eyaletlerde delta varyantı sebebiyle hastanelerdeki yoğun bakım servisleri dolup taştığı belirtildi.

Haber kaynaklarından alınan bilgilere göre, ABD’nin güney eyaletlerinde bulunan 4 hastaneden birinin yoğun bakım servislerinin yüzde 95 oranında dolu olduğu bildirildi. Yine haziran ayında vaka sayıları düşük olmasına rağmen 10 hastaneden bir tanesinin yoğun bakım ünitesinin ‘tehlikeli’ derecede dolu olduğu da bildirildi.

Alabama eyaletinde yoğun bakım ünitelerinin tamamı dolarken, Teksas’ta yoğun bakım ünitelerinin yüzde 95’inin kullanımda olduğunu duyuruldu. Houston şehrinde geçen hafta hasta sayısının bir önceki aya göre yüzde 40 arttığı belirtilirken, Florida eyaletinde ise geçen hafta 24 hastanenin yoğun bakım kapasitesinden fazla hastası olduğu belirtildi.

Kaynak=haber7

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir