Moda Dünyasının Oscar’ı Met Gala Nedir, Neden Yapılır? Kimler Davet Edilir?

Moda dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Met Gala, merak edilen konulardan bir tanesidir. Özellikle Met Gala nedir, neden yapılır? gibi sorular merak edilirken Met Gala’ya kimler davet edilir diye de araştırmalar yapılıyor. İşte moda dünyasının yakından takip edilen etkinliği Met Gala nedir, düzenlenmesinin amacı nedir?

Magazin haberleri takipçilerinin yakından takip ettiği Met Gala, koronavirüs salgını nedeniyle iki sene ertelenmesinin ardından 2021 senesinde Eylül ayının ikinci pazartesi akşamı düzenlendi. Genel olarak Mayıs ayının ilk Pazartesi akşamı düzenlenen Met Gala’nın asıl düzenlenme amacı ise Metropolitian müzesine bağış toplamak olarak bilinmektedir. İşte moda dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Met Gala hakkında merak edilen detaylar..

Met Gala Nedir, Ne Zaman Yapılır?

1948 senesinden bu zamana kadar her sene Mayıs ayının ilk Pazartesi akşamı düzenlenen Met Gala neden yapılır diye merak ediliyor. Met Gala’nın düzenlenmesindeki asıl amaç, Metropolitian müzesine bağış toplamak olarak bilinmektedir. Düzenlenen her Met Gala’da milyonlarca dolar bağış toplanırken belirlenen temalar dahilinde ünlü isimler kostümlerini beğeniye sunuyor. Met Gala’nın en önemli özelliklerinden biri tanesi de her sene sabit bir temaya değinmesi ve bununla beraber konukların dilerlerse bu tema çerçevesinde kıyafetlerini hazırlamasıyla oluşmaktadır.

Met Gala’nın Sponsoru Kimdir?

Moda dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Met Gala’nın sponsorunun kim olduğu merak ediliyor. 1948 senesinden beridir her sene Mayıs ayının ilk Pazartesi günü düzenlenen Met Gala’nın sponsoru başından beridir Vogue olarak bilinmektedir.

Met Gala’ya Kimler Davet Edilir?

Dünyanın en yakından takip edilen etkinliği Met Gala’ya kimlerin davet edildiği merak ediliyor. Her sene düzenlenen Met Gala’ya görevliler de dahil olmak üzere 600 ile 700 arasında isim katılmaktadır. Bu isimler özenle sinema, müzik, magazin ve moda dünyasındaki isimlerden seçilmektedir.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir