WhatsApp, Ses Kayıtlarını Metin Haline Dönüştürebilecek Özellik Sunacak!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ses kayıtlarını hızlandırma özelliğini aktif eden WhatsApp, şimdi de ses kayıtlarını metin haline dönüştürebilecek bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

Dün çapında 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ses kayıtlarını metin hale dönüştürebilecek bir özellik için çalışmalar yapıyor. Tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmeyen özellik, belirtilene göre sadece iOS cihazlarda kullanılabilecek.

Habere göre, Apple’ın özel bir API’sini kullanarak ses kayıtlarını metine dönüştürebilecek özellik ile müsait olunmayan ortamlarda dinlenmek yerine metin şeklinde okunmuş olabilecek.

Kaynak=cumhuriyet

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir