Okul Öncesi Kademesinde Görev Yapan Öğretmen Sayısı 99 Bine Yükseldi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sosyal medya hesabında, okul öncesi kademesinde görev yapan öğretmen sayısı 12 binden 99 bine yükseldiğini açıkladı.

Okul öncesi eğitime gün geçtikçe daha fazla öğrenci katılım sağlarken, bu kapsamda da öğretmen sayısında da artış olduğu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

MEB, resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamada son 20 yılda okul öncesi kademesindeki öğretmen sayısının ne kadar olduğunu açıkladı. Açıklamasında, ” Son 20 yılda okul öncesi kademesinde görev yapan öğretmen sayısı, 99 bine yükseldi.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda paylaşımda, “Son 20 yılda okul öncesi kademesinde görev yapan öğretmen sayısı yaklaşık 12 binden 99 bine yükseldi.” ifadeleri de yer aldı.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir