Absürt Komedi Dizisi Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncuları!

TRT 1 ekranlarında üç sezon boyunca yayınlanan ve şimdilerde yeni sezonuyla Exxen platformunda yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi kadın oyuncuları kimler diye merak ediliyor.. İşte sizlere Leyla ile Mecnun dizisinin Leyla’ları ve bayan oyuncuları..

Başrollerinde Ali Atay, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonat gibi isimlerin yer aldığı Leyla ile Mecnun dizisinde özellikle Leyla olmak üzere kadın oyuncularda sürekli bir değişiklik yaşanıyor. Bu neticede de acaba Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları gerçek isimleri ne oldukları merak ediliyor. İşte sizlere dördüncü sezonuyla Exxen platformunda yayınlanan sevilen absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun kadın oyuncuları isimleri..

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular

İlk üç sezonu TRT 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun, bazı nedenlerden dolayı ekranlardan kaldırılmış ve final sahnesiyle görenleri oldukça çok üzmüştü. Aradan uzun bir zaman sonra Acun Ilıcalı’nın yaptığı açıklama ile Exxen platformunda yeniden çekileceği belirtilen Leyla ile Mecnun severlerin elbette ki yüzleri güldü. Tam kadro çekimlerin başladığı dizide yeni Leyla ise Deniz Işın olurken, kadın oyuncularda da değişiklikler oldu mu diye merak ediliyor. İşte sizlere Leyla ile Mecnun kadın oyuncu kadrosu..

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Ezgi Asaroğlu
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Ezgi Asaroğlu

Ezgi Asaroğlu Leyla ile Mecnun Leyla Yılmaz

Dizinin ilk bölümünden itibaren birçok bölümde Leyla karakterini canlandıran isim Ezgi Asaroğlu.. 34 yaşındaki güzel oyuncu, dizide Mecnun karakterini canlandıran Ali Atay ile birçok aşk dolu ve enteresan olaylar yaşadı. Varlıklı bir aile olan Metin ve Sevim’in kızı. Zengin olmasına karşın etrafında diğer varlıklı akranları gibi şımarık değil aksine alçakgönüllü bir kişiliğe sahiptir. Mecnun onu terk etmek zorunda kaldığında, bir süre ‘kötü’ olmayı denerse de beceremez ve normal karakterine döner. 30. bölümde bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Leyla ile Mecnun’un Leylası Ezgi Asaroğlu, 18 Haziran 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. 165 cm boyunda olan güzel oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü de almıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Müge Boz
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Müge Boz

Müge Boz Leyla İle Mecnun Şirin

Ezgi Asaroğlu’nun diziden bazı sebeplerden dolayı ayrılması üzerine dizinin diğer bir Leyla’sı Müge Boz oldu. Leyla ile Mecnun dizisinde ilk başlarda Şirin karakterini canlandırsa da ilerleyen bölümlerde adını Leyla olarak değiştirdi. Leyla’nın kalbini alan kız. Sonradan adını değiştirip Leyla yapmıştır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır. Müge Boz, 13 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Caner Erdeniz ile evli olan Müge Boz, bir süre Arka Sokaklar adlı dizide de rol almıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Zeynep Çamcı
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Zeynep Çamcı

Zeynep Çamcı Leyla İle Mecnun Sedef

Zeynep Çamcı, Leyla ile Mecnun dizisinde Sedef karakterini canlandırdı. Aynı zamanda diğer bir adının Leyla olmasından dolayı da dizinin Leyla’sı olarak da akıllarda kaldı. Leyla’nın akciğerini alan pizzacı kız. İkinci adı Leyla’dır. 2. sezonun başında diziye girmiş ve sezon sonunda da mahalleyi terk ederek diziden ayrılmıştır. 11 Aralık 1986 tarihinde Bodrum’da dünyaya gelen Zeynep Çamcı, 162 cm boyundadır. Serhat Bayram ile evli olan Zeynep Çamcı, daha önce Beni Böyle Sev adlı dizide de rol almıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Melis Birkan
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Melis Birkan

Melis Birkan Leyla ile Mecnun Leyla Yedinci

Leyla ile Mecnun’un Leyla’sı Melis Birkan, Müge Boz ile Zeynep Çamcı’nın diziden ayrılması sonrasında diziyle dahil olmuştur. Soyadı Yedincidir. İskender’in eski bir arkadaşı olan Ömer’in organizatör kızı. Mecnun ilk görüşte kendisine aşık olmuştur. 3. sezonda diziye katılmıştır. Leyla karakterini canlandıran güzel oyuncu, 30 Kasım 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Issız Adam filmiyle akıllarda yer alan Melis Birkan, 174 cm boyundadır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Tuğçe Kurşunoğlu
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Tuğçe Kurşunoğlu

Tuğçe Kurşunoğlu Leyla ile Mecnun Tatlımbaş Leyla

Alışveriş manyağı bir kızı canlandıran ve yine dizinin Leyla karakterlerinden bir tanesini de Tuğçe Kurşunoğlu canlandırıyor. Leyla Yılmaz ve Şirin karakteriyle aynı okulda okuyan Leyla karakterini Tuğçe Kurşunoğlu canlandırıyor. Eylül’ün ev arkadaşı olan ve sürekli “Tatlım” hitabıyla bilinmesinden dolayı Mecnun ona, “Tatlımbaş Leyla” olarak hitap eder.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Neslihan Aker
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Neslihan Aker

Neslihan Aker Leyla ile Mecnun Gotik Leyla

Leyla ile Mecnun dizisinde Nurten’in yeğeni olarak bilinen ve dizinin diğer bir Leyla’sı olan Gotik Leyla karakterini canlandıran Neslihan Aker, dizinin sessiz fakat çok konuşan tiplemelerinden biri.. 24 Ekim 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Aker, 165 cm boyundadır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Deniz Işın
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Deniz Işın

Deniz Işın Leyla ile Mecnun Leyla

Exxen platformunda yayınlanmaya başlayan Leyla ile Mecnun’un yeni Leyla’sı Deniz Işın olmuştur. Mecnun’un rüyasında gördüğü kız. Daha sonra nişanlısıyla birlikte İskender’in evini satın almak için Mecnun’un karşısına çıkar. Deniz Işın hakkında daha fazla detay için ‘Leyla ile Mecnun’un Leylası Deniz Işın Kimdir, Kaç Yaşında?” adlı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

Elifcan Ongurlar Leyla ile Mecnun Bahar
Elifcan Ongurlar Leyla ile Mecnun Bahar

Elifcan Ongurlar Leyla ile Mecnun Bahar

Leyla ile Mecnun Exxen’de Bahar karakterini Elifcan Ongurlar canlandırıyor. Leyla(Deniz Işın)’ın ablası olan Bahar, aynı zamanda Hırsız Yavuz’un şirketinde çalışan bir Mimardır..

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Nalan Kuruçim
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Nalan Kuruçim

Nalan Kuruçim Leyla ile Mecnun Nurten

Leyla ile Mecnun dizisinin Nurten karakterini Nalan Kuruçim canlandırıyor. Erdal Bakkal’ın eşi karakterini canlandıran Nalan Kuruçim, Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında yerini alıyor. Yolkenarı, Hayaletler gibi filmlerden de tanınan Nalan Kuruçim, 31 Ekim 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Erdal’ın karısı. Almanya’daki yeğenini Mecnun ile evlendirmek istemektedir. 3. sezonun finalinde doğum yaparken bebeğiyle beraber ölmüştür. 4. sezonda hayalet olarak gözükmektedir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Açelya Devrim Yılhan
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Açelya Devrim Yılhan

Açelya Devrim Yılhan Leyla ile Mecnun Eylül

Leyla ile Mecnun dizisinde performans sanatçısı “Ben Böyle bir insan mıyım” Yavuz’un sevgilisi Eylül karakterini Açelya Devrim Yılhan canlandırmıştır. Şimdilerde Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan başarılı oyuncu, 2 Eylül 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Beste Bereket
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Beste Bereket

Beste Bereket Leyla ile Mecnun Zeynep

Leyla ile Mecnun dizisinin Zeynep karakterini canlandıran Beste Bereket, dizide Yavuz karakterinin sevdiği kızdır. Dizide gözler görmeyen bir kadını canlandıran Beste Bereket, 2 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yavuz’un eski sevgilisi. Doğuştan kör olduğunu söylemiş ama gözlerini açtırmak için Yavuz ile gittiği doktorda sonradan kör olduğu ortaya çıkmıştır. Çocukluk arkadaşı Berkcan’la nişanlanıp mahalleden taşınır ve Ankara’ya gider. Yavuz’dan ayrıldıktan sonra ameliyat olmuş ve gözleri açılmıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Asuman Dabak
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Asuman Dabak

Asuman Dabak Leyla ile Mecnun Pakize

Leyla ile Mecnun dizisinde İskender’in eşi Mecnun’un annesi Pakize karakterini Asuman Dabak canlandırmıştır. 1 Şubat 1970 tarihinde Akhisar’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, Tatlı Hayat, Ege’nin Hamsisi gibi daha birçok yapımda rol almıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Hande Doğandemir
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Hande Doğandemir

Hande Doğandemir Leyla ile Mecnun Şans

Hande Doğandemir, Leyla ile Mecnun dizisinde konuk oyuncu olarak ‘Şans’ karakterini canlandırmıştır. Güzel oyuncu 22 Kasım 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Güneşi Beklerken, Hayatım Aşkı, Her Şey Aşktan gibi daha birçok yapımda rol alan Hande Doğandemir, 170 cm boyundadır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Selin Şekerci
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Selin Şekerci

Selin Şekerci Leyla ile Mecnun Şekerpare

Leyla ile Mecnun 17. bölümde yer alan ve oyuncu seçmeleri için İstanbul’a gelen İzmirli kız Şekerpare karakterini Selin Şekerci canlandırmıştır. İsmail ABİ ile duygusal bir yakınlaşma yaşamıştır. Selin Şekerci, 1 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Ayşen Gruda
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Ayşen Gruda

Ayşen Gruda Leyla ile Mecnun Suna Turna

Leyle ile Mecnun dizisinde Hababam Sınıfı da dahil olmak üzere birçok yapımda rol alan ‘Domates Güzeli’ Ayşe Gruda rol aldı. Ayşen Gruda, Leyla ile Mecnun dizisinde Hidayet karakterinin mafyatik annesi Suna Turna karakterini canlandırdı. 22 Ağustos 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ayşen Gruda, 23 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular İpek Türktan
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular İpek Türktan

İpek Türktan Leyla ile Mecnun Arzu

Leyla ile Mecnun kadın karakterler arasında Arzu karakterini İpek Türktan canlandırmıştır. Sema ile sürekli birlikte takılan Arzu karakterini canlandıran İpek Türktan, 1981 senesinde dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Güliz Gençoğlu
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Güliz Gençoğlu

Güliz Gençoğlu Leyla ile Mecnun Sema

Leyla’nın okuldan arkadaşı. Sürekli Arzu’yla birlikte dolaşan Sema karakterini Güliz Gençoğlu canlandırmıştır. Güliz Gençoğlu, 1978 senesinde Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Şafak Pekdemir
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Şafak Pekdemir

Şafak Pekdemir Leyla ile Mecnun Nisan

Leyla ile Mecnun dizisinde Yavuz’a aşık olan Nisan karakterini canlandıran Şafak Pekdemir, 19 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hırsız ve dolandırıcı. 74. bölümde diziye katılmış, Yavuz ile ortak olmuşlardır. Daha sonraları Karabasan’ın yanına geçer ve 3. sezonun sonunda Eylül’ü Yavuz ile nikah masasındayken vurarak öldürür.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Esra Kızıldoğan Uygur
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Esra Kızıldoğan Uygur

Esra Kızıldoğan Uygur Leyla ile Mecnun Uzaylı Zekiye

Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında Esra Kızıldoğan Uygur da yer alıyor. Mecnun’un uzaylı arkadaşı olan ve Kubilay ile evlenen uzaylı Zekiye karakterini Esra Kızıldoğan Uygur canlandırdı. Esra Kızıldoğan Uygur, 1980 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Selen Seyven
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Selen Seyven

Selen Seyven Leyla ile Mecnun Aysel

Baş Belası, Avrupa Avrupa gibi yapımlardan tanınan Selen Esen, Leyla ile Mecnun dizisinde Aysel karakterini canlandırmıştır. Diziye konuk oyuncu olarak katılan Selen Seyven, 6. bölümde yer alan ve kendisini Nurten’in Almanya’daki yeğeni olarak tanıtan zat. Arda’nın babası Karabasan’a çalışmaktadır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Aslı Tandoğan
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Aslı Tandoğan

Aslı Tandoğan Leyla ile Mecnun Eleanor

Leyla ile Mecnun dizisine konuk oyuncu olarak katılan Aslı Tandoğan, Eleanor karakterini canlandırmıştır. Aslı Tandoğan, ve 88. bölümlerde yer alan Bizans prensesi karakterini canlandırmıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Pınar Dikici
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Pınar Dikici

Pınar Dikici Leyla ile Mecnun Mine

Leyla ile Mecnun kadın karakterler arasında Dostoyevski’nin sevgilisi Mine karakterini Pınar Dikici canlandırmıştır. Adanalı adlı yapımdan tanınan Pınar Dikici, 18 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Özge Borak
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Özge Borak

Özge Borak Leyla ile Mecnun Pakize

Yine konuk oyuncu olarak Leyla ile Mecnun dizisine katılan Özge Borak, Pakize karakterini canlandırmıştır. 68. bölümde yer alan İskender’in karısı. Almanya’dan Kireçburnu’na geri dönmüş fakat burada yapamayacağını anlayınca Almanya’ya tekrar gitmiştir. Ata Demirer ile evlenip boşanan Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular İdil Fırat
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular İdil Fırat

İdil Fırat Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun dizisinde 102. bölümde yer almış İskender ile bir markette tanışmış ve arkadaşlık kurmuşlardır. İskender kendisinden hoşlanmış, evli olduğunu bilmeden içini ona açmıştır. Bunun üzerine İskender ile muhabbetini kesmiştir. İdil Fırat, 5 Kasım 1972 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Goncagül Sunar
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Goncagül Sunar

Goncagül Sunar Leyla ile Mecnun Sabiha

Leyla ile Mecnun dizisinde 10. bölümde yer alan pavyon şarkıcısı Sabiha, İskender’in eski sevgilisidir. Sabiha karakterini Goncagül Sunar canlandırmıştır.

Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Şükran Ovalı
Leyla ile Mecnun Kadın Oyuncular Şükran Ovalı

Şükran Ovalı Leyla ile Mecnun Sena

Leyla ile Mecnun 77. bölümde yer alan Leyla (Melis Birkan)’nın üniversite arkadaşı olan Sena karakterini Şükran Ovalı canlandırmıştır. 1 Nisan 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Şükran Ovalı, futbolcu Caner Erkin ile evlidir.

Selen Uçer Leyle ile Mecnun Feraye
Selen Uçer Leyle ile Mecnun Feraye

Selen Uçer Leyle ile Mecnun Feraye

İskender’in ormanda bir çadırda kalırken tanıştığı, karavanda yaşayan yaşan kadın. İskender’in Pakize gelmeseydi sevgilisi olacak kadın Feraye. Leyla ile Mecnun Feraye karakterini Selen Uçer canlandırıyor. Selen Uçer, 5 Mayıs 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Ekin Türkmen Leyla ile Mecnun Sevil
Ekin Türkmen Leyla ile Mecnun Sevil

Ekin Türkmen Leyla ile Mecnun Sevil

Leyla ile Mecnun Exxen 1. sezon 7. bölümde bölüm oyuncusu olarak yer alan Ekin Türkmen, Sevil karakterine can verdi. Sevil karakteri lüks arabası ve çok parası olan ve Erdal Bakkal’ın sevgilisi olan kadındır.

Emine Gülsüm Göznümer Leyla ile Mecnun Tonton Teyze

Leyla ile Mecnun dizisinde Tonton Teyze karakterini Emine Gülsüm Göznümer canlandırmıştır. Mahallenin en yaşlı kişisidir, akıl danışılan tonton teyzesidir. Herkes onu çok sever. Farklı bölümlerde farklı evlerde yaşar. Emine Gülsüm Göznümer, 1945 senesinde dünyaya gelmiştir.

Leyla ile Mecnun kadın oyuncular arasında AT TV spikeri Değer Soysal, Gerçek Kesit sunucusu Perihan Savaş, resim öğrencisi Derya Alabora, yangın var şarkısını söyleyen Nurhan Damcıoğlu, Sedef’in babannesi Annane Güler Ökten, mahallenin çiçekçisi Sebahat Adalar, Kaan ve Melül’ün sevgilisi Derya Nur Özölke, Leyla Yılmaz’ın annesi Metin’in ev hanım karısı Sevim Ayşe Selen, Leyla (Melis Birkan)’ın annesi Ömer’in karısı Eda Çatalçam gibi isimler de yer almıştır.

Kaynak=wikipedi

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir