Squid Game Türkiye’de Olsaydı Hangi Oyunlar Oynanırdı?

Güney Koreli Netflix orijinal dizisi Squid Game Türkiye’de olsaydı hangi oyunlar oynanırdı? şeklinde birçok yerde yapılan yorumlar mevcut. İşte haberyuvasi.com olarak sizlere Squid Game Türkiye’de olsaydı hangi 6 popüler çocuk oyunu oynanırdı sorusunun cevabını haberimizde derledik.

Dünya çapında çok kısa bir zaman içinde büyük bir izleyici kitlesi toplayan Güney Koreli hayatta kalma dizisi Squid Game, her gün daha da fazla kitleye sahip olmaya devam ediyor. Özellikle de Squid Game Türkiye’de olsaydı hangi oyunların oynanacağı konuşuluyor. İşte Türk usulü Squid Game oyunları…

Squid Game Türkiye’de Olsaydı Hangi Oyunlar Oynanırdı?

Türk usulü Squid Game nasıl olur diye merak edenler YouTube ve benzeri platformlarda çekilen parodileri izliyorlar. Bu kapsamda da acaba Squid Game Türkiye’de çekilseydi hangi oyunlar oynanırdı diye merak edilip araştırılıyor. Hadi o zaman gelin Türkiye’deki çocuk oyunlarından oluşan Squid Game oyunlarını görelim…

Simit Oyunu

Birçok çocuğun özellikle erkek çocukların oynadığı ‘Simit’ adlı oyun, Squid Game Türkiye’de olsaydı oynanacak oyunların başında geldiği birçok platformda belirtiliyor. Simit oyununda, bir kişi belirli bir alanın içinde olur ve o alanın dışındaki kişilere ebelemeye çalışır. Tabi yakalamaya çalışırken ‘simiiiiiiiiiiit’ diye bağırmak zorundadır. Olur da sesi kesildiği kendi alanı içinde olmazsa yakalama çalıştığı kişilerden kaçıp kendi alanına girmelidir, yoksa dayak yiyecektir..

İstop Oyunu

Kız erkek karışık olarak oynanan bir çocuk oyunu olan ‘İstop’ oyunu, Türk usulü Squid Game’de oynanabilecek oyunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor.. İstop oyunu, bir kişini topu havaya atıp, ebe olan kişinin topu yakalayıp istop demesi ve bir renk söylemesiyle başlar. Eğer kaçan kişiler söylenilen rengi bulup tutarsa kazanır fakat rengi bulamazsa ve ebe olan kişi onu topla vurursa yakalanır..

Yerden Yüksek Oyunu

Adından da anlaşılacağı üzerine yerden yüksekte olmazsanız ve ebe olan kişi sizi yakalarsa yakaladığı kişi ebe olur. Yerden Yüksek oyunu da Squid Game Türk usulü oyunlar arasında yer alan oyunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor. Bu oyun da yine kızlı erkekli oynanabilen bir çocuk oyunudur.

Ortada Sıçan – Yakar Top Oyunu

Muhtemelen her çocuğun mutlaka bir defa da olsa oynadığı oyun olan Yakar Top, diğer başka bir söylemle Ortadan Sıçan, Squid Game Türkiye’de olsa oynanacak oyunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor. Yakar Top oyununda ise ortada olan kişiler top ile vurulmaya çalışılır..

Sek Sek Oyunu

Kimileri 10, kimileri 9 kimileri ise 8 kutucuktan oluşan bir şekil çizerek oynadıkları ‘Sek Sek’ oyunu, Squid Game Türkiye’de olsaydı oyunları arasında tercih edilen oyunlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Çuval Yarışı Oyunu

Çuval Yarışı oyunu aslında sadece çocuk oyunu olmasa da Squid Game Türk usulü dizisinde oynanabilecek oyunlardan bir tanesi olarak söyleniyor. Yarışmacıların ayaklarına çuval giyerek belirlenen bitiş çizgisine kadar gitmesi gereken bir oyundur.

Not: Seçilen oyunlar farklı web platformlarında belirtilen oyunlardan seçilmiştir.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 senedir profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir