Cathie Wood’dan ARK Invest, Bitcoin’in 2030 Yılına Kadar 1 Milyon Dolara Ulaşacağını Tahmin Ediyor

Yatırım firması ARK Invest, Bitcoin için yükseliş görünümünü açıkladı. Bu, şirketin dijital varlık üzerinde ilk kez bu kadar iyimser bir duruş sergilemesi değil. Ancak Bitcoin fiyatına ilk kez bu kadar yüksek bir değer verildi. Bir zamanlar Bitcoin, piyasa çöküşü nedeniyle tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %50 değerini kaybetti. Yine de Ark Invest kendinden emin.

Bitcoin 1 Milyon Dolar

Yatırım firmasının en son tahmini, blockchain ve onu çevreleyen teknolojiler için özellikle umut verici beklentiler içeren yakın tarihli bir rapordan geliyor. Bu, raporun Bitcoin’i “en kapsamlı uygulama” olarak adlandırdığı halka açık blok zincirlerinin uygulamasını içeriyor.
Bitcoin’in değerine gelince, raporda belirtilen noktalar, önde gelen isim Cathie Wood’un görüşlerini büyük ölçüde yansıttı. Wood daha önce, portföylerinin sadece %5’ini dijital varlığa yatırım yapan kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirilen Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 500.000 dolara ulaşacağına inandığını söyledi. Rapora göre, bu sayı önümüzdeki altı yıl içinde ikiye katlanarak 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacak.

Ethereum nereye varacak?

Bitcoin, bu raporda çok fazla övgü ve olumlu görüş alan tek dijital varlık değildi. Daha önce de belirtildiği gibi, raporun piyasadaki duruşu genel olarak mükemmeldi.
En hızlı büyüyen kripto projelerinden biri olan Ethereum, gelecek için değerli bir yatırım fırsatı olarak lanse edildi. Ark Invest, 2030 yılına kadar 20 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimini tahmin ediyor.

Bu zaman diliminin on yıldan az bir süre sonra olduğu göz önüne alındığında, bu, dijital varlığın bu değerlemeye ulaşmak için mevcut piyasa değerinin en az 7.000 katı büyümesi gerektiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, ARK Invest, blockchain tabanlı finansal hizmetlerdeki hakimiyeti nedeniyle Ethereum’un değer kazanacağından emin.
Ethereum 20 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşırsa, ETH’nin fiyatı parça başına 170.000 ila 180.000 dolar arasında yükselecek.
Ark Invest’in bu öngörülerde ne kadar haklı olduğunu ise bize zaman gösterecek. Yatırım firmasının en son tahmini, blockchain ve onu çevreleyen teknolojiler için özellikle umut verici beklentiler içeren yakın tarihli bir rapordan geliyor.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.