Fed Toplantısı Ne Zaman Olacak? Neler Bekleniyor?

Mart ayı itibariyle faiz arttırımına gitmeye başlayacak olan FED toplantısı na gözler çevrilmiş durumda. FED yeni verileri ise Ocak ayı itibariyle şekillenmeye başlamış olacaktı. FED ocak ayı itibariyle faizi sabit şekilde tutarken, FED toplantısında nasıl bir karar çıkacak olduğu da en çok merak edilen konulardan biri haline gelmeye başladı.
Şimdilerde ise en çok araştırılan konulardan biri olarak FED toplantı tarihi oldu. FED en son yapılan açıklamalarda 5 faiz artırıma gitmesi planlanıyordu. Goldman Sachs konuyla ilgili olarak da açıklamalarına yer verdi. Ocak ayının enflasyon rakamları tespit edildikten sonra rakam 5’den 7’ye çıkmaya başlamış oldu.

FED 2022 Toplantı Tarihi Ne Zaman Olacak?

2022 Mart ayı FED toplantı tarihi 15-16 Mart ayı itibariyle yapılmaya başlamış olacak. 2022 Mayıs FED toplantı tarihinin ise 3-4 Mayıs itibariyle şekillenecek olduğunu söylemek mümkün. 2022 haziran ayında yeni bir toplantı yapılacak olurken Haziran ayındaki FED toplantısının ise 14-15 Haziran da olacağını söyleyebiliriz.
FED toplantısı Temmuz ve Eylül ayı itibariyle de kaldığı yerden yapılmaya devam edilecek. 2022 Temmuz FED toplantı tarihi 26-27 Temmuz ayında olacaktır. 2022 Eylül FED toplantısında ise 20-21 Eylül itibariyle yapılmış olacak.

FED Toplantısında Neler Bekleniyor?

FED faiz kararı yalnızca Amerika’nın takip etmediği ve tüm ülkelerinde de gözlerini çevirmeye başlamış olduğu önemli konuların başında yer alıyor. FED faizleri ile ilgili bir artış durumu söz konusu olursa doların da değeri artmaya başlamış olacak. FED faiz kararları Ocak ayı itibariyle yapılma kararı alınmıştı.
FED faiz ile ilgili olarak bir artış durumu söz konusu olursa piyasaları etkilemesi an meselesi olacak. Çünkü FED faiz arttırımı demek doğal olarak dolarında bir artışı demektir. FED faizleri dolar artışına zemin hazırladığı gibi aynı zamanda da büyümenin yavaşlamasına da neden olabileceği ön görülen konuların arasında bulunuyor. FED toplantısı ilk olarak 15 –16 Mart itibariyle yapılmaya başlanacak. Öyle ki gerçekleşecek olan bu toplantı ile neler olacağı da tüm piyasaların yakın takibinde olacak. 2022 Mart ayı FED toplantı tarihi 15-16 Mart ayı itibariyle yapılmaya başlamış olacak.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.