Bitcoin Seviyesi Ne Durumda?

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin artması sonucunda kripto para platformunda da hareketli bir süreç yaşanmaya başlandı. İki ülkenin birbirleri ile olan münakaşa sonrasında Bitcoin birdenbire düşüş yaşayarak değer kaybetti. Ülkeler arası yaşanan gerilim, Bitcoinin de son 24 saat gibi bir süre içerisinde 37 bin doların altına düşmesine neden oldu.
Coindesk haberine göre Salı Günü itibariyle en önemli kripto para birimlerinden biri olan Bitcoinin 36 bin 649 dolardan işlem görme durumu varken son 24 saat gibi bir süre zarfı içerisinde yüzde 6.5 e düşüş yaptı. Dünyanın öne çıkan ve en değerli olarak tabir edebileceğimiz kripto para birimiyle ilgili olarak gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor.

Bitcoin Değer Kaybetti!

Kripto para piyasasında yer edinmiş olan Bitcoinin birdenbire ani bir değer kaybetmesi de yatırımcıları ne yazık ki mutsuz etmeye neden olan gelişmelerden biri oldu. Çünkü geçtiğimiz haftalarda bitcoin cephesine bakıldığı zaman değerinde bir yükseliş durumu gözlemlenmeye başlamıştı. Fakat Ukrayna ve Rusya arasındaki çatışma süreci bitcoinin de olumsuz şekilde etkilenmesine neden olmaya başladı.
Jeopolitik gerilimlerden tutunda para birimi ve aynı zamanda da Merkez Bankası faiz oran artırımı gibi bazı faktörler sonucunda da Bitcoin değer kaybetmeye başlamış oldu. Son 24 saat içerisinde ise bitcoin de değer kaybedişi çok fazla görüldü.

Bitcoine Olumsuz Yansıdı

Gündemi hala daha meşgul eden Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimlerden Bitcoinin daha ne kadar etkileneceği de merak konusu olarak ön plana çıkıyor. 68 Bin 990 dolar gibi en yüksek çıkışını yakalayan Bitcoin, yaşanan bu tür jeopolitik sorunlar karşısında ise neredeyse de yarısını kaybetmiş durumda diyebiliriz.
Dünyanın bilinen en değerli kripto paralarından biri olan ve pek çok yatırımcısına sahip olan Bitcoin de ki yaşanan bu gelişmeler düşündürmeye neden oldu. Ethereum cephesinde neler olup bittiğine dair bir analiz yapıldığında ise son 24 saat gibi bir süre zarfı içerisinde yüzde 8 in üzerinde diyebileceğimiz bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Yaşanan düşüş sonrası ise 2 bin 520 dolardsan dişlem görüyor.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.