Elon Musk Ukrayna’ya Destek Verdi!

Ukrayna yoğun bir işgal altında kalırken, birçok kişilerden de destekler gelmeye devam ediyor. Dünyanın tanınan isimlerinden biri haline gelen Elon Musk, Ukrayna’ya destek verdi. Elon Musk akşam saatleri üzerinde Twitter’dan çağrıya destek verdi. Yaptığı açıklama da ise Starlink uydularının Ukrayna içinde aktif hale getirilmeye başlandığını belirtti. E. Musk, Ukrayna için uydularını aktif edeceğini ve hatta daha fazla kanal açacak olduğunun altını çizdi.

Elon Musk’tan gelen Starlink desteği tüm dünyayı etkisi altına almaya devam etti. Öyle ki Elon tarafından yapılan açıklama gündemdeki yerini almayı başardı. Starlink sistemini aktif edeceğini duyuran Elon Musk, Ukrayna talebini de yanıtsız bırakmamış oldu.

Elon Musk ’dan Starlink Desteği Geldi

Tesla CEO’su olan E. Musk, Starlink desteği vererek Ukrayna’nın yanında olduğunu söyledi. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı, Elon Musk’dan yardım istemişti. Musk, uydu kanallarını aktif etme ve daha fazla kanal açma konusunda gelen teklife olumlu şekilde geri dönüş yaptı. Musk, uydu internet sistemi projesinde Starlink’de Ukrayna’da kullanıma açıldığını söyledi.

Amerikan Roket üreticisi olan ve aynı zamanda da Spacex kurucusu Elon Musk tarafından Ukrayna’da yaşanan işgale karşı destek vereceği yönünde bir mesajı geldi. Ukrayna’dan Starlink için dikkat çeken açıklamalar gelmişti. Bu şaşırtan teklife karşılık Elon Musk’da olumlu bir geri dönüş yaparak taleplerinin yerine getirilecek olduğunu söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı İşgal Etmesine Tepki Desteği

Rusya’nın son birkaç gündür sürdürmüş olduğu Ukrayna’yı işgaline karşılık olarak da destekler gelmeye devam ediyor. Fedorov paylaşımında şunları demişti ‘’ Mars’ı kolonize etmeye devam ederken, bu sırada Rusya’da Ukrayna’yı işgal etmeye devam ediyor. Roketler uzaydan dünyaya başarılı şekilde inmeye devam ederken, roketler Ukrayna’lı sivil halkın da üzerine düşüyor. Sizler Starlink istasyonlarını da Ukrayna’ya karşı kullanmalı ve aklı başında olan Rusların da ayağa kalkmasına yardımcı olmasını talep ediyoruz dedi
Tüm bu mesajın sonrasında ise Elon Musk tarafından gelen teklife sıcak bir yanıt gecikmedi. Buna göre E. Musk Starlink içinde Ukrayna’ya destek verecek olduklarını söyleyerek yanlarında olduğu mesajını verdi. Starlink

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.