Bitcoin de Sert Yükseliş Yaşandı!

Rusya’ya karşı sert yaptırımlar sürekli olarak yapılmaya devam ediliyor. Yaptırımlarının boyutunun arttırılması da kripto para dünyasında hareketliliğin yaşanmasına neden oldu. Bitcoin de sert yükseliş ardı arkası kesilmeden sürmeye devam ediyor. Kripto para birimlerinden olan ve sektördeki en popüler varlıklar arasında yer alan bitcoin zirvede. Bitcoin son iki günden bu yana yüzde 15 üzerinde bir artış yaşadı. Diğer günlere oranla birden ivme kazanan bitcoin, yatırımcılar tarafından da sevinç haline dönmesine neden oldu.

Bitcoin yüzde 15lik artışın yaşanmasının ardından ise 44 bin doların üzerinde bir ilgi görmeyi de başarmış oldu. Böylece Ukrayna’daki savaşın başlamasıyla birlikte BTC cephesinde de yükseliş sürekli olarak artmaya devam etti.

Bitcoin Yükselişe Geçmeye Devam Ediyor!

Savaşın başlaması sonrasında kripto paralarda geçen haftada bir düşüş yaşanmıştı. Fakat son iki günü yaşanan bu düşüşün yerini bir tırmanış almış durumda. Kripto para sektöründe yükselişler aktif olarak sürmeye devam ediyor. Kripto paralarda yükselişlerle ilgili olarak tablo, lehine dönmeye başlamış oldu.

Rusya’ya karşı son dönemde gerçekleştirilen sert yatırımlarda, bu yükselişin en güzel göstergelerinden biri olmayı başarıyor. Kripto paralarda yükseliş oranlarına göz atıldığı zaman yüzde 15 olmayı başardı. Kripto para denildiğinde dünyanın bir numarası konumda yer alan bitcoin, yükselişte olanlar sırasında ilk başı çekiyor. Özellikle geçtiğimiz hafta bitcoin yüzde 17 civarında bir gerileme yaşamıştı. Fakat bu gerilemenin yerini ise yüzde 15 yükseliş almaya başlamış oldu.

Yaptırımlar Kripto Para Sektörüne Yaradı

Rusya’ya yapılan yaptırımlar kripto para sektörüne de olumlu bir şekilde yansımasına neden olmaya başladı. Yaptırımların sürekli olarak duyurulması sonucunda lehine dönen sektörlerden biri haline de kripto para geldi. Buna göre kripto para yüzde 15 artışla tekrardan eski değerine geri dönmeyi başarmış oldu.
Binance cephesinden de Rusya’nın en büyük hesaplarını donduracağına dair bir açıklama gelmişti. Fakat Binance tarafından henüz hesap kapatma ya da dondurmaya yönelik bir hamle gelmedi. Rus vatandaşlarının hesaplarının tamamının şu an dondurulmayacağını bildirdi. Ukrayna Başbakan tarafından da bu tür bir talep iletilmişti.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.