Rusya Zaporjiya Nükleer Santralini Vurdu! Tesisi Ele Geçirdi!

Rusya Ukrayna arasındaki savaşda son dakika! Tüm dünyayı etkileyen savaşın 9. Gününde Rusya Zaporjiya Nükleer Santralini vurdu! Ukrayna yapılan saldırıdan sonra “Çıkan yangında eğer patlama yaşanırsa bu Çernobil’den 10 kat etkili bir duruma sebebiyet verecektir” açıklamasında bulundu.

Son dakika gelişmelerine göre Zaporjiya Nükleer santralindeki yangın büyük bir müdahale sonrasında söndürüldü. Rusya yaptığı saldırı sonrası santrali tamamen kontrol altına aldı. Öte taraftan Rusya işgali Ukraynanın 3 farklı bölgesinden iç kesimlere doğru ilerliyor. Kiev, Harkov, Herson, Zaporjiya, Odessa ve Çernihiv şehirlerinde hararetli çatışmalar sürüyor.
Rusya ve Ukrayna arasındaki tüm gelişmeler haberimizin devamında…

Rusya Ukrayna Savaşı Son Dakika!

Ukrayna bölgesinde yer alan Rus güçlerinin yakın temas içerisinde olduğu Zaporjiya Nükleer Santrali Rusya tarafından ele geçirildi. Yapılan çatışmada büyük bir yangın çıktı. Yangından sonra olası bir patlama yaşanırsa, Ukrayna’dan yapılan açıklamaya göre Çernobile kıyasla 10 kat daha fazla bir etki yaşanacağı belirtildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rus güçlerinin Zaporijya ya yapılan saldırıyı kesmesini söyledi. Eğer bu saldırıları sonrasında bir patlama gerçekleşirse, bunun sonuçlarını tüm Avrupa’nın çekebileceğini belirtti.
Ukrayna ile Rusya savaşı bugün tam 9. Gününde hız kesmeden sürüyor. Dünya bu savaşın etkilerinden şu an bile payını almış durumda. Özellikle de dünya piyasalarını olumsuz yönde etkileyen Rusya ve Ukrayna savaşı, ekonomik olarak birçok ülkeyi alt üst etmiş durumda.
Son olarak Türkiye’de de yeni zamlar gündeme gelmeye başladı. Savaşın etkileri yeni zamları da beraberinde getirerek, zorlu şartlardan geçen ekonomi koşullarını daha da zora soktu. İleride yaşanabilecek bir takım kötü neticelerin de oluşabileceğini belirten yetkililer, tüm dünya çapında, savaş karşıtlığı açıklamalarda bulundular.

Bu savaş hem dünya ülkelerinin hem de Rusya’nın ekonomik açıdan büyük kayıplar yapabileceğini belirterek, iki tarafın karşılıklı uzlaşma yapmasını dile getirmişlerdi. Ama Rusya buna yanaşmamış, Ukrayna savunma güçlerine darbe çağrısı yapmıştı.
Zelenskiy, gece yarısı çektiği bir videoyu sosyal medyada paylaşarak, “ekibimle buradayız, Kievdeyiz, hodri meydan” diyerek Rusya’ya meydan okumuştu. Bu savaş hem dünya ülkelerinin hem de Rusya’nın ekonomik açıdan büyük kayıplar yapabileceğini belirterek, iki tarafın karşılıklı uzlaşma yapmasını dile getirmişlerdi.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.