Elon Musk ’ın Bitcoin’in kurucusu ile şifreli mesajı: Satoshi Nakamoto dedi

Tesla ve Spacex’in sahibi Elon Musk, aktif olarak kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter’dan şifreli bir mesaj paylaşarak Twitter gündemine düştü. Twitter platformunda aşırı konuşulan bu konu Elon Musk’ı o gün gündem olmasından alıkoyamadı. Elon Musk, birçok Uzak Doğu menşeili markanın adını birleştirerek Bitcoin’in ortaya çıkarıcısı olduğu iddia edilen Satoshi Nakamoto’nun adını yazdı.

Twitter’da bir hayli aktif olan Elon Musk, bugün yaptığı “gizemli” bir paylaşım ile yine Twitter gündemine düşmeyi başardır. Özellikle son zamanlarda kripto paralar ile yaptığı paylaşımlarla bu konuya sıcak olanlar tarafından yakından takip edilen Elon Musk, Twitter platformunda birçok Asya şirketinin amblemini kullanarak “büyük resmi gördü”.

Samsung Haricinde Japon Şirketi

Elon Musk, Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola’nın amblemlerini kullanarak Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edilen Satoshi nakamoto’nun ismini oluşturdu. Elon Musk’ın adını ve logosunu kullandığı şirketlerden Samsung ise Güney Kore konumlu bir teknoloji şirketi. Musk’ın bu bu logoyu kullanmasının ardından başka bir yorum yapmaması büyük olaya yol açtı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Elon Musk’ın “büyük resmi gördüğünü” söylerken bazıları da bu olayın biraz zorlama olduğunu söyledi.

Satoshi Nakamoto Kim?

Elon Musk’ın gündeme düşürdüğü Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu senelerdir sırrını koruyor… Bitcoin’i icat eden kişi ya da kişilerin kullandığı bir isim olarak öne sürülen Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in “white paper” ını da yazan kişi olarak söyleniyor. Bitcoin’in ortaya sürülmesinden 2010 Aralık ayına kadar aktif olan Satoshi Nakamoto o süreden bu yana sessizliğini ve sır oluşunu korumakta. Kim olduğu hala bilinmeyen Nakamoto’nun, 5 Nisan 1975 doğumlu Japonya’da yaşayan bir adam olduğu iddia edilmiştir. Fakat ortaya atılan iddiaların çoğu Nakamoto’nun, Amerika ve Avrupa’da hayat süren, Japon kökenli olmayan, şifreleme uzmanı ve bilgisayar bilimcilerinden biri olduğu yönündedir. Satoshi Nakamoto’nun takribi 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğu düşünülüyor. Bu sayı, Bitcoin’in 10 Kasım 2021 ücreti baz alındığında takribi olarak 68.744 milyar dolara tekabül ediliyor. Tesla ve Spacex’in sahibi Elon Musk, aktif olarak kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter’dan şifreli bir mesaj paylaşarak Twitter gündemine düştü.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.