En İyi ve En Güvenilir Kripto Para Borsaları

Kripto para işlemleri yapmak için bir kripto para borsasında hesap açmak gerekmektedir. Kripto borsaları online platformlardır. Bitcoin, Ethereum, SHIBA coin gibi popüler dijital para birimlerinin yanında pek çok alt coin barındırır. Bu yazımızda gelmiş geçmiş en iyi ve en güvenilir kripto para borsaları konusunu ele alıyoruz.

En Güvenilir Kripto Para Borsaları

Bir kripto para borsasında işlem yapmadan önce bu borsa içerisinde desteklenen varlıklar, ücretler ve ödeme yöntemleri gibi faktörlere bakmak önemlidir ama en önemlisi güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Her kripto para borsasında desteklenen varlıklar farklıdır. Alım satım yapmak için ödenen ücretler de değişiklik göstermektedir.

En iyi kripto para borsalarında kullanıcılar kripto para birimlerini diğer kripto para birimleri için takas edebilir ve bazı borsalar, kullanıcıların borsa hesabında tutulan varlıklardan faiz kazanmalarına izin verir.

Binance

Binance, 2017 yılında CZ tarafından kurulmuştur. 2021 verilerine göre 24 saatlik işlem hacmi ise 37 milyar $’ı bulmaktadır. Günlük 28 milyon ziyaretçisi olan Binance kripto para piyasasında en güvenilir seçeneklerden biri olarak görülmektedir. Binance TR ve Binance Global olmak üzere iki şekilde kullanılabilir.

Coinbase

Dijital kripto para dünyasının çıkış yakalayan birimlerinden olan coinbase, dünyanın en büyük kripto- broker borsalarından biridir. İlk olarak 2012 yılı itibariyle Sam Fransisco Kaliforniya’da kurulmuştur. 20 milyar dolardan fazla bir değere sahip olan coinbase, kurulduktan sonra 50 milyar dolar bandına ulaşan kripto alım ve satımı yapılmıştır. Coinbase biriminin toplamda iki ana ürünü bulunur. Bunlardan biri broker dosyası olurken bir diğeri ise GDAX’dır.

Kucoin

2017 senesinde Hong Kong’da kuruluşu yapılan güvenilir kripto para borsasıdır. Kucoini kuran kurucuları tarafından coin piyasada ”halkın borsası” olarak nitelendirilir. Kripto para işlem hacmi tarafından incelendiğinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olmayı başarır. Coinin işlem hacmi 1,324,413,329 USD şeklinde olurken her geçen süre zarfında değerini daha fazla arttırma başarısına sahip oluyor. İşlem hacmi açısından piyasadaki diğer kripto para birimleri ile bir sıralama yaptığımız zaman 5. sırada yer alıyor.

Kraken

Coinmarketcamp araştırmalarına göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para borsası ise Amerika merkezli Krakendir. 7 gün 24 saat global destek fırsatı sunan bir platformdur. Özellikle yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı sunar. Ayrıca alım satım işlemlerinde kullanıcılara en düşük ücreti sunan platformlardan biridir.

FTX

FTX oldukça kullanıcıları oldukça gelişmiş bir teknoloji sunmaktadır. İşlem hacmi 41 milyar $’ı aşmış durumda. CoinMarketCap verilerine göre de kripto para borsaları arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Gate İo

2013 senesinden bu yana borsada olmasından dolayı Gate İo, en eski kripto paralardan biri olarak bilinir. Tarihler 2017 yılını gösterdiğinde ise Gate.io olarak yeniden adlandırılarak piyasadaki varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Sektörde hızlı şekilde büyüme gösteren dijital paralardan biridir. Kaldıraç işlemleri, kripto para satın alımı, satımı gibi işlemlerin güvenli şekilde yapılmasını sağlar. 1.100 den fazla olarak tabir edebileceğimiz kripto para birimlerini kullanıcılarına lanse eder. Yüksek güvenlik ve düşük ücretler sunmasından dolayı borsada göz önünde olmayı başaran coinlerden biri olmuştur.
Hong Kong merkezli olan Gate.io işlem hacmi bakımından listenin altıncı sırasında yer almayı başarıyor.

Huobi

Çin altcoin borsası olarak bildiğimiz Huobi, piyasada çıkış yakalayan birimler arasında yer alıyor. Leon Li, Huobi Grup’un kurucularından olurken coini 2018 yılında çıkartmıştır. 2022 yılında muazzam şekilde büyüme gösteren Huobinin geleceği son derece parlak görülüyor

Bitcoin Nedir? Ne Zaman Çıktı? bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.