iPhone cihazlarda “Onarımı kendin yap” dönemi başlıyor!

Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden olan Apple, iPhone cihazları için bir süredir yeni onarım yolları arıyordu. Bu amacı gerçekleştirmek için uygulama konulan Self Service Repair programı ile zaman ve ücret tasarrufu amaçlanıyor. İşte sektördeki yeni bir düzenin habercisi olan Self Service Repair programının detayları…

Başta akıllı telefonlar olmak üzere teknolojik ürünlerin neredeyse tamamında sektörün en büyüklerinden olmayı başaran Apple, ekosistemi sayesinde büyük bir kullanıcı sayısına ulaştı. Apple, kullanıcılarına en iyi deneyimi yaşatmak ve başarı sağlamak için Ar-Ge biriminde yüksek miktarda kaynak yaratıyor. Bu yenilik ve geliştirmelerin bazıları eleştirilse de genellikle sektörü her zaman bir adım ileriye taşıyor. Apple firması şimdide Self Service Repair programı ile gündeme gelmeyi başardı.

Bazı iPhone’lar için “Self Service Repair” dönemi başladı!

Apple firması, iPhone cihazlar için uygulamaya koyduğu “Self Service Repair” programına başlandığını duyurdu. Bu hizmet ile iPhone cihazlar için farklı araçlar ve parçalar satılmaya başlanacak. iPhone kullanıcıları Self Service Repair hizmetinden yararlanarak cihazlarının ihtiyacı olan parçaları alabilecek ve onarımları kendileri gerçekleştirebilecek. Kullanıcılar için zaman ve ücret tasarrufu sağlayacağı düşünülen bu program kapsamında parça ve araçların yanı sıra kullanıcıların kendi tamirini yapabilmesini sağlayacak onarım kılavuzları da bulunacak.

Ses getirecek bir yeniliğe imza atan Apple firması, Self Service Repair programının “onarım için alternatif yol” oluşturacağını düşünüyor. Program ilk etapta iPhone SE 2022, iPhone 12 ve iPhone 13 serisinde kullanılacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde denendikten sonra tüm kullanıcılara açılması beklenen program ile ilgili Apple firması şu açıklamalarda bulundu:
“Müşterilerin cihazlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için güvenli ve güvenilir onarımlara uygun erişim sunma konusunda müşterilere ve çevreye karşı bir sorumluluğumuzun olduğuna inanıyoruz.”

Apple firmasının iPhone cihazlarında en sık yaşanan problemlerin başında kamera, pil ve ekran kırılması geliyor. Self Service Repair ile bu parçaların satışının yapılması ve tamirinin kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. ABD’de başlayan test çalışmalarının en kısa sürede Avrupa’ya genişletilmesi düşünülüyor.

Netflix reklam sistemine geçebilir bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın …

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.