Instagram’ın sevilen özelliği WhatsApp’a geliyor!

Anlık mesajlaşmaya olanak sağlayan WhatsApp, tıpkı Instagram’daki gibi durumlara emolojilerle hızlı tepki verme özelliğini test ediyor. İlerleyen günlerde yapılacak güncelleme ile tanışacağımız bu yeni özellik hakkında detayların devamı haberimizde…

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Instagram’ın sevilen özelliği durumlara emojilerle hızlı tepki verme, yapılacak güncellemenin ardından WhatsApp’ta da yerini alacak. WhatsApp, Instagram ve Facebook Meta şirketinin çatısı altında bulunduklarından sevilen özelliklerin diğer uygulamaya yansıtılması sıcak karşılanıyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği, şu anlık sadece masaüstü sürümünde çalışıyor. İlerleyen günlerde telefonlarda da görülmesi beklenen özellikte hangi emojiler yer alacak? Haberin detaylarını sizler için araştırdık.

WhatsApp yeni güncellemesinde sekiz emojiyi test ediyor!

Anlık mesajlaşmaya olanak sağlayan WhatsApp, durum güncellemelerinde hızlı tepki vermeyi sağlayacak belirli emojileri gönderme özelliği test ediyor. Tepkiler toplam sekiz adetten oluşurken bunlar; yüz puan emojisi, parti emojisi, alkış emojisi, temenni yapan el emojisi, üzgün emoji, şaşkın emoji, sevinçten gözleri yaşarmış emoji ve kalpli göz emoji olarak sıralanıyor.

WhatsApp’ın hızlı tepki verme özelliği şu anlık sadece masaüstü sürümünde kullanılabiliyor. Geliştirmelerin tamamlanmasının ardından iOS ve Android cihazlarda ise yakın zamanda kullanılması bekleniyor. WhatsApp durum özelliği, Instagram Hikayeler kadar aktif şekilde kullanılmasa da bu özellik kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde dosya paylaşım sınırının büyümesi, çoklu arama ve iki cihazda birden kullanma gibi özelliklerini duyurarak kullanıcılarını sevindirmişti. Tüm bu özelliklerin gelecek haftadan itibaren uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. WhatsApp, yaptığı bu yenilik çalışmaları ile kullanıcı deneyimlerinin en üst seviyeye çıkarılmasını hedefliyor. Kullanıcılar ise uygulamada görülen eksikliklerin tamamlanmasını ve var olan özelliklerin geliştirilmesini memnuniyetle karşılıyor.

WhatsApp’tan dosya gönderme boyutu 100 MB ile sınırlıydı. Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri özelliklerden olan bu boyutun 2 GB büyüklüğe çıkarılması planlanıyor. Dosya gönderme boyutunun 2 GB olarak güncellenmesi kullanıcıların işlerini kolaylaştırırken WhatsApp’ın da rekabette bir adım öne çıkmasını sağlayacak. WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden olan Telegram’da dosya gönderme özelliği güncel olarak 2 GB.

Instagram reelsin süresini tekrar uzattı! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.