Kripto Para Milyarderleri Belli Oldu!

Forbes, 2022 yılının kripto para milyarderlerinin listesini paylaştı. Listeye geçen seneden farklı olarak 7 kişi katılırken kripto para dünyasındaki milyarder sayısı 19’a çıktı! İşte kripto para milyarderleri için hazırladığımız haberin detayları…

2022 Kripto Para Milyarderleri Listesi

Forbes tarafından açıklanan “2022 Kripto Para Milyarderleri Listesi” aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Changpeng Zhao
En popüler kripto para platformları arasında bulunan Binance’nin sahibi olan Changpeng Zhao, geçen sene 1.9 milyar dolar servete sahip iken bu rakam 2022 yılında 16 milyar doları aştı. Kanadalı Zhao’nun toplam serveti 65 milyar dolara ulaşırken kendisi dünyanın en zengin 19’uncu insanı oldu.

Sam Bankman – Fried
Toplam serveti 24 milyar dolar olan Sam Bankman – Fried, kripto para platformu FTX’in kurucusudur. Geçen yıl Forbes listesinin zirvesinde yer alan Fried, yerini Zhao’ya kaptırdı. FTX kripto para platformunun güncel değeri 32 milyar dolar.

Brian Armstrong
Coianbase’nin kurucusu olan ve CEO’luğunu sürdüren Armstrong, firmanın halka arz edilmesinin ardından servetini katladı. Armstrong, toplam piyasa değeri 50 milyar dolar olan Coinbase’nin yüzde 19’luk dilimini elinde bulunduruyor. ABD’li yatırımcının toplam serveti 6.6 milyar doları aşkın.

Gary Wang
FTX CTO’su Gary Wang, firmanın yüzde 16’lık diliminin sahibi. ABD’li yatırımcının toplam serveti 5.9 milyar dolar.

Chris Larsen
Ripple’ın kurucularından olan Chris Larsen, birçok dava ile mücadele etmesine rağmen servetini korumaya devam ediyor. ABD’li yatırımcının toplam serveti 4.3 milyar dolar.

Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss
Gemini’nin sahibi olan Winklevoss kardeşlerin her birinin 4 milyar dolar serveti olduğu biliniyor. Winklevoss kardeşler Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor.

Song Chi – hyung
Güney Kore’nin popüler kripto para platformu olan Upbit’in kurucusu Song Chi – hyung, toplam 4 milyar dolar servete sahip.

Barry Silbert
Barry Silbert CoinDesk’in sahibi olmakla birlikte Greyscale ile de varlıklarını yönetmeye devam ediyor. Toplam serveti 3.2 milyar dolar.

Jed McCaleb
Stellar ve Ripple’ın kurucuları arasında bulunan ABD’li Jed McCaleb’in toplam serveti 2.5 milyar dolar.

Joseph Lau ve Nikil Viswanathan
Altyapı firması Alchemy’nin kurucuları olan Joseph Lau ve Nikil Viswanathan’ın her biri 2.4 milyar dolarlık servete sahipler.

Instagram’ın sevilen özelliği WhatsApp’a geliyor! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın …

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.