Instagram ’ın tasarımı tamamen değişiyor! İşte yeni tasarım

Sosyal medya araçlarının en popülerlerinden biri olan Instagram, yeni arayüzünü test etmeye başladı. Videoların daha fazla ön plana çıktığı ve daha canlı hissedildiği bu arayüzde küçük sorunlar olsa da oldukça ilgi çekeceği düşünülüyor. İşte haberin tüm detayları…

Instagram’ın arayüzü değişecek

Yaptığı yenilikler ile gündemden hiçbir zaman düşmeyen sosyal medya devi Instagram, videoların daha fazla ön plana çıkmasını sağlayan bir arayüzü test etmeye başladı. Instagram bu hamlesi ile kullanıcı deneyimini daha olumlu hale getirmeyi amaçlıyor. Kullanıcılar uygulama içerisindeki videoları tamamen ekranı kaplamış izleyebilecek.

Instagram’ın yeni arayüz tasarımını TikTok’tan esinlendiği söylense de videoların daha değerli ve kullanıcı deneyiminin daha üst düzey olacağı aşikar. Henüz test aşamasında olan yeni arayüzde bazı detaylar ise olumsuz karşılandı. Haberin detaylarına hep birlikte bakalım.

Instagram’ın yeni arayüzünde hikayeler şeridi yok oluyor

Sosyal medyanın en güçlü platformlarından olan Instagram, yeni arayüzü değişikliği ile videoların ana sayfayı tamamen kaplayacak şekilde izlenmesine olanak sağlıyor. Instagram kullanıcılarının yüzde 20’lik kısmının uygulamayı videolar için kullandığı düşünüldüğünde yapılan bu değişikliğin olumlu olarak yansıyacağı belirtiliyor. TikTok’un sosyal medyadaki öneminin artması, Instagram’ın daha büyük yatırımlar ve değişikler yapmasına neden oldu. Instagram bu hamleleri ile rakibi arasındaki makası daraltmayı hedefliyor.

Instagram’ın yeni arayüzünde videoların ekranı kaplamasının yanında bir yenilik daha bulunuyor. Bazı kişiler tarafından sorun olarak da nitelendiren bu yenilikte ise “Hikayeler” şeridi kayboluyor. Videoların ekranı kapladığı yeni arayüzün test aşamasında profil, bildirim butonu, mesaj kutusu ve diğer kısımların yerleri sabit kalırken Hikayeler şeridi görünmüyor.

TechCrunch tarafından yapılan habere göre Instagram, henüz test ettiği yeni arayüzü hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Yeni sürümde Hikayeler kısmının kaybolması olumsuz bir hamle olarak değerlendirilse de Instagram’ın çözümü merak ediliyor. Öyle ki yeni sürüme tam olarak geçildiğinde Hikayeler şeridine ekranı yukarı kaydırdıktan sonra ulaşılacağı düşünülüyor.
Instagram’ın yeni arayüzünün ne zaman geleceği hakkında net bir tarih bulunmuyor. Kullanıcılar, Instagram tarafından yapılacak açıklamayı büyük bir merakla bekliyor.

Kripto Para Milyarderleri Belli Oldu! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.