Dolar, Euro Güncel Durumu! Döviz Kurlarında Son Durum Ne Oldu?

Dolar, Euro son durum ne olduğu döviz kurlarını merak eden vatandaşlar tarafından an be an takip ediliyor. Dolar kapanışı 14.96 TL ile yaparken, Euro 15.65 TL ve İngiliz Sterlini 18.38 TL oldu.
En güncel döviz kuru paritelerini sürekli olarak sunmaya devam ediyoruz. Döviz kurunda hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Tüm paritelerin en güncel verilerini inceleyerek döviz kurundaki son durumun ne olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dolar Ne Kadar Oldu?

Stabil şekilde duran dolar, bu hafta yükselişe geçti. Sessizliğini bozan doların yükselişe geçmesi de piyasayı hareketlendirdi. Dolar ilk açılışını 14.86 ile yaparken, kapanışı ise 14.95 TL ile yaptı. FED önceki akşam itibariyle faiz politikası ile ilgili olarak yeni bir kararla eyleme geçmişti. FED tarafından faiz politikalarında yüzde 50 baz indirime gidildi. FED başkanı tarafından da konuyla ilişkin olarak açıklama yapıldı. Başkan faiz ile İlgili yaptığı açıklamada baz olarak yüzde 75 ihtimalinin masadan kaldırıldığını söyledi.

Yüzde 75 faiz arttırımının masadan kaldırılmış olması doğal olarak piyasada da olumlu diyebileceğimiz bir hareketlilik sürecinin yaşanmasına neden oldu. Fakat bu durum Dünya çapındaki pek çok banka tarafından FED takibi yapılarak faiz arttırımına gitmesine neden oldu. İster istemez piyasalarda ressesion endişesi hakim olmaya başlarken, bu durum döviz kurunda bir hareketlilik döneminin başlamasına zemin hazırladı.
Dolar gece itibari ile 14.76 TL sularında yer alırken, öğleden sora ise 14.95 TL olarak yükselişe geçmiş oldu. Haftayı dolar nasıl kapattığı konusunda bir inceleme yaptığımız zaman ise 14.95 TL oldu.

Euro Ne Kadar Oldu?

Döviz kurlarındaki son durum an be an takip edilmeye devam ediliyor. Doların yanı sıra Euro cephesinde de son durumun nasıl olduğu merakla beklenilirken, vatandaşlarda hemen haftalık takip işlemlerini yapmaya devam ediyor. Euro bu hafta kapanışı 15.65 TL ile yaptı. Doların ardından Euro da bir nebze de olsa yükselişe geçti. Bu hafta ise döviz kurunda nasıl bir süreç bizleri bekliyor olacak takipte kalın.

Dijital Türk lirası tamamlanmak üzere! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın …

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.