Tesla’nın En Ucuz Arabası Model 3 Artık Tank Oldu!

Tesla’nın en ucuz arabası olarak bilinen model 3 ile ilgili olarak yeni bir atılım yapıldı. O da Tesla’nın fiyat olarak düşük listede yer alan Model 3 tanka çevrildi. Dünyanın en iyi elektrik otomobil üreticilerinden biri olmasıyla bilinen Tesla’dan bomba bir değişiklik geldi. Tesla model 3 özel ekipmanlar kullanılarak tank haline getirilmiş oldu. Yapılan çalışmalar sonrasında ise Tesla’nın tekerlekleri tank paletine entegre edildi. Farklı bir tasarım yapması ile gündemde etki yaratmaya neden olan Tesla’dan etkili bir hamle geldi.

Tesla tarafından yanka yapılan tekerlenk montesinden sonra Elon Musk’a da bir mesaj yollanmış oldu. Tesla’nın bakıldığı zaman en çok tercih edilen araçlarından biri haline gelmeyi başaran model 3’le ilgili bir yenilik çalışması yapıldı. Tekerlek yerine palet monte edilen Tesla’dan farklı bir çalışma gelmiş oldu.

Tesla’dan Yeni Bir Hamle Geldi

Elektrikli araba sektörüne damga vurmayı başlayan Tesla’dan etkili çalışmalar ardı arkası kesilmeden gelmeye devam ediliyor. Tank paletlerinin eklenmesi sonrasında model 3, 6 tonluk dev bir elektrikli tanka dönüşmeye başlamış oldu. Aracın inşa edilmesi ise tam tamına 4 hafta kadar sürdü. Dört haftanın sürmesinin nedenlerinden biri ise vaktin büyük bir çoğunluğunun paletlere monte edilmesinden kaynaklı olarak gerçekleşmiş oldu.
Tesla Model 3 serisinde daha farklı bir atılım yaparak sektördeki farkını ortaya koymaya devam ediyor.

Tesla Model 3 Artık Bir Tank!

Tesla’dan model 3 ile ilgili olarak yenilik yapıldı. Elekrikli bir tanka oluşturulan model 3, sosyal medya gündeminde damga oldu. Tankın silahlı mı silahsız mı olduğuyla ilgili olarak ise merak edenler için model 3 de silahsız bir tank oluşumu yapılmıştır. Proje içinde özel çalışma yapılarak tekerlekli bir palet hazırlanmıştır. Palette ki dişli çarklar sayesinde model 3 aracına bağlanmıştır. Son derece dikkat çekici bir hizmete imza atmış olan Tesla’dan başarılı ve farklı bir çalışma yapıldı.

Orjinal tesla model 3’e bakıldığı zaman 1610 kilogram ağırlık değerinde ayarlanmıştır. Fakat tan olarak geliştirilmiş olmasıyla ağırlığı 6000 kilograma çıkarılmıştır.

2023 Range Rover Sport Tanıtımı Yapıldı! İşte Merak Edilen Detaylar bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.