Ufkunuzu genişletecek en iyi uzay belgeselleri

Evrenin büyüsünü araştırmaktan vazgeçmeyenler için “En iyi uzay belgeselleri nelerdir?” sorusunun cevabını paylaşıyoruz. İnsan belgeselleri, vahşi yaşam belgeselleri, köy belgeselleri, insan belgeselleri, yaşam belgeselleri ve hayvan belgeselleri gibi birçok türden belgesel bulunsa da bu liste evren hakkında araştırma yapmaya doymayanlar için önem taşıyor. İşte karşınızda ufkunuzu genişletecek en iyi uzay belgeselleri…

Wonders of the Universe – Evrenin Harikaları

BBC tarafından hayata geçirilen ve Fizikçi Brian Cox’ın sunduğu Wonders of the Universe, televizyon yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Dört bölümden oluşan belgeselin bir bölümünde evrenin farklı yönleri ele alınıyor.

Journet to the Edge of the Universe – Evrenin Ucuna Yolculuk

Dünyamız evrenin en rahat ve konforlu noktalarından biri olarak görülüyor. Evren hakkındaki çözülmesi güç olan düşüncelere odaklanılmadığında tanıdık, rahat ve sıcak ortamın keyfi çıkarılıyor. Ancak bu düşüncelerden uzaklaşıp evrenin oluşumu hakkında düşüncelere odaklanıldığında kendimizi bilinmezliğin ortasında buluyoruz. Journet to the Edge of the Universe (Evrenin Ucuna Yolculuk) belgeseli, “İnsanlar evrende toz zerresi gibi değer midir? Evren insanlara misafirperver mi yaklaşıyor düşmanca mı?” gibi soruların yanıtlarını paylaşıyor.

Through the Wormhole – Solucan Deliği

Discovery Science’ta yayınlanan ve sunuculuğunu Morgan Freeman’ın yaptığı Through the Wormhole (Solucan Deliği) belgeseli oldukça yüksek bir izleyici kitlesine sahip. Her bölümün başlangıcında Morgan Freeman bir anısı anlatırken daha sonra bilimsel açıklamalara yer veriliyor. Birçok uzman, akıllara takılan sorulara farklı açılardan yaklaşarak düşüncelerini belirtiyor. Tanrının var olup olmama ihtimali, insan varoluşu ve zaman yolcuğu gibi konular sadece bilim meraklıları için genel bir izleyici kitlesine hitap edebilmek için hazırlanmış.

The Universe

Bilimsel verilerin ışığında hazırlanan The Universe belgeselinde Büyük Patlama’dan galaksilere, gezegenlerden yıldızlara ve uydulara kadar farklı konular ele alınıyor. Her bölümde farklı astronomik konular ve bilinmezler ele alındığından son derece eğitici bir çalışma olarak görülüyor. Bilgi tekrarına kaçmaya, zengin görsel sunan ve yalın bir anlatımı benimseyen The Universe belgeseli, sizlere evren hakkında çok şey katacak!

Bilimin bile açıklamakta zorlandığı en gizemli keşifler bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.