İçinizdeki çocuğa hitap eden kitap önerileri

Başta Küçük Prens olmak üzere bazı özel kitaplar, bizleri çocukluğumuza götürerek özel ve saf anlar yaşamamıza neden oluyor. Eğer Küçük Prens kitabını okuduğunuzda özel anlar hissettiyseniz listemizin devamındaki kitaplar da çok hoşunuza gidecek. Editörlerimiz tarafından oluşturulan ve içinizdeki çocuğa hitap eden kitap önerilerini sizler için paylaşıyoruz…

Momo – Michael Ende

Kitabın ana karakteri olan Momo, büyük bir şehrin tiyatro harabelerinde yaşamını sürdürmektedir. Muhteşem bir dinleyici olan Momo, bu özel yeteneği ile dikkat çekmektedir. Momo’nun başından geçenlere ve hayata bakış açısını yansıtan kitap, sizleri çocukluğunuza götürecek ve hayata olan bakış açınızı değiştirecek.

Mathilda – Roald Dahl

Okuyucular tarafından en çok sevilen yazarlar arasında bulunan Roald Dahl’ın kaleminden çıkan Mathilda, henüz 3 yaşında olan, dergi ve gazeteler sayesinde okumayı öğrenen çok zeki bir kız çocuğunu anlatmaktadır. Birçok özel yeteneğe sahip olan küçük kız, ailesinin kendisi hakkındaki düşüncelerinden oldukça rahatsızlık duymaktadır.

Gece Uçuşu – Antoine De Saint – Exupery

1930 yılında Patagonya, Paraguay ve Şili’den kalkan üç posta uçağı Buenos Aires’teki havaalanında buluşmak üzere sözleşirler. Ancak bir uçak hedefine ulaşamaz. Antoine De Saint – Exupery’nin kaleminden çıkan Gece Uçuşu, hedefine ulaşamayan uçağın cesur pilotunun maceralarını anlatıyor.

Huckleberry Finn’in Maceraları – Mark Twain

Mark Twain’in en başarılı eserleri arasında sayılan Huckleberry Finn’in Maceraları; batıl inançlara sahip, eğitimsiz ancak iyi kalpli bir çocuk olan Huck’un evden kaçarak maceralı bir hayata atıldığı yolculuğu anlatıyor.

Hayvan Çiftliği – George Orwell

George Orwell’ın kaleminden çıkan Hayvan Çiftliği’nde kötü muamele gören ve fazla çalıştırılan hayvanların yaşadıkları çiftlik ele alınmaktadır. Domuzlar, yeni bir düzenin oluşması için adım atarken haksızlığa karşı gelmenin önemi vurgulanmaktadır.

Bitmeyecek Öykü – Michael Ende

Okuyucu daha ilk satırından itibaren büyüleyen Bitmeyecek Öykü kitabı, Michael Ende’nin en değerli eserleri arasında yer alıyor. Kitap Fantazya’ya gitmeyi amaçlayan kişilerin yaşadıklarını ve bu yolda başa çıkmak zorunda kaldıkları amansız maceraları anlatıyor. Kitabı okuyanlar ilk sayfasından itibaren meraklarına yenik düşüyor.

Mayıs Ayında Çıkacak Yeni Oyunlar bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.