Sigaraya Zam Mı Geldi? Sigara Fiyatları Son Durum

Yeni haftanın ilk gününe başlarken gündemdeki en çok araştırılan konu sigara zammı oldu. Özellikle sigara içicileri tarafından sigara ya zam mı geldi fazlasıyla sorgulanmaya başlandı. Sosyal medya ortamında sigara zammına dair iddaalar dolaşmaya devam ediyor. Ocak, Mart ve Mayıs ayları itibariyle sigaraya zam gelmişti. Yeniden bir zam kapı da mı sorgusu sorulmaya başlandı. Güncel sigara fiyat listesine göz atıldığında sigaraya zam olup olmadığı konusunda daha fazla netlik kazanabilmemiz mümkün olacak.

Güncel sigara fiyat listesine bakıldığı zaman en düşük sigaranın fiyatı 36.50 TL olacak. Sigara ve alkoldaki ÖTV durumundan dolayı fiyat artışı bekleniyor. Sigara ya özellikle Temmuz ayı itibariyle bir zam gelmesi beklenirken en düşük sigaranın fiyatının da 40 TL gibi rakamlara ulaşabilme durumu söz konusu.

Sigaraya Yeni Bir Zam Gelir Mi?

Haber Türk Finans Editörü olan Rahim Akın sigara ile ilgili olarak zam olaylarını ele aldı. Yapılan açıklamada ise sigaraya Ocak, Mart ve 5 Mayıs itibariyle zam gelmiş olduğunu ve yeni bir zammın da Temmuz ayı itibariyle gelebilmesininm kaçınılmaz olacağını ifade etti. ÖTV tutarının her altı ay itibariyle ÜFE kadar arttırılmış olduğunun hesaba katıldığı zaman Temmuz ayında sigaraya gelebilecek olası bir zam durumundan sonra ise en düşük sigara fiyatı 40 TL olmaya başlayacak.
4 ay gibi süre kapsamı içerisinde 39 gelen ÜFE hızlı şekilde artış yaşamaya başlarsa o zaman bu durum direkt olarak sigara fiyatlarına da yansımaya neden olacak. 6 aylık ÜFE fiyatı kadar arttırılma durumunun söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz.

Sigaraya Zam 5 Mayıs’ta Yapılmıştı!

Sigara ya zam en son ne zaman yapıldığı hakkında inceleme yaptığımız zaman 5 Mayıs itibariyle olmuştu. 5 Mayıs’ta sigaraya 2 TL zam gelmişti. Şimdilerde ise yeni bir sigara zammının olup olmayacağı konusunda gündem etkisi yaratacak bir konuşmalar yapılmaya devam ediliyor. Enflasyon verilerindeki artıştan kaynaklı olarak Temmuz ayında sigaraya yeni bir zam gelme durumu kaçınılmaz olacak gibi görülüyor. Fakat sigara zammının kesinleşme durumu henüz yok olduğunu ve bu konu hakkında açıklama gelmediğini söyleyebiliriz.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.