En iyi ve en güvenilir 10 altcoin

Her geçen gün büyümeye devam eden kripto para dünyası, zaman zaman düşüşler yaşasa da büyük bir bölümün yüzünü güldürmeye devam ediyor. Aradan geçen yıllar boyunca altcoinlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu yazımızda en iyi ve en güvenilir 10 altcoini sizler için derledik.
İşte karşınızda en iyi ve en güvenilir 10 altcoin …

CARDANO (ADA)

Etherum’un kurucu ortağının katkısı ile ortaya çıkan Cardano, en iyi ve en güvenilir 10 altcoin listemizin ilk sırasında yer alıyor. Finansal işlemleri sıfır ücretle yürütmek üzerine tasarlanmış olan bu blok zincir hem Bitcoin hem de Ethereum’dan çok daha hızlıdır. Yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam eden ADA, aynı zamanda güvenilir olmasıyla da dikkat çekiyor.

ETHEREUM (ETH)

En güvenilir altcoinler arasında bulunan Ethereum (ETH), ilk olarak kurucusu Vitalik Buterin ile tanıtılmış ve kripto para dünyasına yeni bir soluk kazandırmıştır. Altcoin statüsünde görülmekle birlikte aslında blockchain teknolojisinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Kullanıcılara yeni yazılımlar oluşturma fırsatı tanıdığından sürekli gelişime hazırdır.

SOLANA (SOL)

En iyi ve en güvenilir 10 altcoin listemizin üçüncü sırasında yer alan Solana (SOL), saniyede 50.000’e kadar işlem gerçekleştirebilir iken bunu çok düşük ücretlerle yapmaktadır. Ölçeklenebilir ve hızlı bir blok zinciri olduğundan ilerleyen süreçte çok daha fazla kazanç getireceği düşünülüyor.

ALGORAND (ALGO)

Merkeziyetsizleşme, güvenlik ve hız üçlemesinde hareket eden Algorand (ALGO), en güvenilir altcoinler sıralamasının dördüncü basamağında yer alıyor. Saniyede 1.000’den fazla işlemin gerçekleşmesine olanak sağlarken herkesin katılımına açık bir ekonomi yaratılmıştır.

ENJIN (ENJ)

Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen, çevrimiçi oyun platformlarında ve web sitelerinde kullanılabilen bir dijital para olarak tanımlanan Enjın (ENJ), en iyi ve en güvenilir 10 altcoin sıralamamızın beşinci basamağında bulunuyor. Oyun severler ve geliştiricileri tarafından çok iyi tanınan bu altcoinin ilerleyen süreçte değer kazanması bekleniyor.

STELLAR (XLM)

BTC ile korelasyon içinde işlem yapan Stellar (XLM), merkeziyetsizdir. Kendi blok zincirini kullanarak merkez bankasından dijital para birimlerini benimseyen başlayan Stellar, işlem başına çok düşük ücretler almaktadır. Ayrıca kullanıcılarının kendi dijital temsillerini oluşturmalarına olanak sunmaktadır.

COSMOS (ATOM)

Merkezi olmayan, konsensüs algoritmaları tarafından desteklenen ve paralel blok zinciri ağı olarak bilinen Cosmos (ATOM), en iyi ve en güvenilir altcoinler arasında görülüyor. Bir blok zincir oluşturmak ve bu blokların işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak için yoğun uğraş veren teknoloji, karşılığını almaya başlıyor.

VECHAİN (VET)

Blockchain tabanlı bir tedarik zinciri platformu olan Vechain (VET), 2016 yılının Haziran ayında piyasaya sürüldü. Tedarik zincirindeki bazı önemli sorunların çözümü için uğraş veren bu altcoin, amacı doğrultusunda önemli işlere imza atmış görünüyor.

AAVE (AAVE)

Kullanıcılarının borçlu olarak katılabilecekleri veya para yatırabilecekleri, merkezi olmayan ve bir para piyasası protokolüne sahip olan Aave (AAVE), bir Ethereum tokenidir. En iyi ve en güvenilir 10 altcoin listemizde bulunan Aave, aracılarına bankalar gibi kredi kullanabilmelerine olanak sağlıyor.

Binance COİN (BNB)

Listemizin son sırasında Binance kripto para değişim borsası tarafından çıkarılan Binance Coin bulunuyor. 2017 yılında piyasaya sürülen bu altcoinden beklentiler yüksek.

Ethereum Katili 5 Altcoin’in 2022’ye Damga Vurması Bekleniyor! bu yazımızıda göz atmak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.