Mutlaka gezip görülmesi gereken şehirler

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında seyahat etmeyi sevenler, birbirinden güzel deneyimler yaşamaktadır. Seyahat planlaması yapan kişiler için oluşturduğumuz bu liste ile planlarınız arasına keyfine doyamayacağınız şehirleri ekleyebilirsiniz. İşte karşınızda mutlaka gezip görülmesi gereken şehirler …

Londra – İngiltere

Finans merkezi ve futbol kulüpleri ile ünlü olan Londra, mutlaka gezip görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. Saygın müzeleri ve ünlü sokakları ile ziyaretçilerine adeta büyülü bir deneyim yaşatan Londra, yılın her dönemi eşsiz çeşitlilik sunuyor.

Sevilla – İspanya

şehirler

İspanya’nın en önemli ve en güzel şehirlerinden biri olan Sevilla, portakal çiçeği festivali ile tanınıyor. Sevilla’yı ziyaret eden kişiler İspanyol yemek ve mezelerini tatmaktan, Moorish Kalesi’ni gezmekten ve portakal çiçekleri ile kaplı dar sokakları dolaşmaktan çok keyif alacak…

New York – ABD

ABD’nin en önemli şehirlerinden biri olan New York “Dünya’nın Merkezi” olarak anılıyor. Çok çeşitli ticari faaliyetleri, zengin mutfağı, kültürü ve sanat etkinlikleri ile mutlaka gezip görülmesi gereken şehirler arasında bulunuyor.

Lhasa – Çin

Lhasa, Tibet Budizmi’nin ruhani merkezi olmasıyla ön plana çıkıyor. Sarp kayalıkların arasında bir yandan manastır ve sarayları gezerken bir yandan da tütsü kokuları ile mest olabilirsiniz.

Venedik – İtalya

Samimi şarap barları, rengarenk evleri, görkemli büyük kiliseleri ve su kanalları ile misafirlerini adeta kendine hayran bırakan Venedik, mutlaka gezip görülmesi gereken şehirler listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bu şehirde birçok detaya bayılacaksınız.

Rio de Janeiro – Brezilya

Aynı isme sahip karnavalı ile ün kazanan Rio de Janeiro, festival zamanı dünyanın neredeyse her yerinden yüzbinlerce kişiyi kendisine çekiyor. Ayrıca dünyanın en ünlü plajlarına da ev sahipliği yapıyor.

Marakeş – Fas

Çarpıcı mimarisi ve hiç bitmeyecekmiş gibi görünen koridor çarşıları ile sizlere benzersiz bir deneyim yaşatacak olan Marakeş, mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında bulunuyor.

Petra – Ürdün

Ürdün’de yer alan Petra, dünyanın en büyük antik kentlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Öyle ki bu antik kentin eşi benzerinin olmadığı düşünülüyor. Bir çölün ortasında yer alan Petra, anıtsal kaya binaların ise mutlaka görülmesi gerekiyor.

Roma – İtalya

İtalya’nın Roma şehri, dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak adlandırılmaktadır. Bu ebedi şehirde tonlarca kalıntıyı görebilir, sanatı takip edebilir ve enfes mutfağından yemekleri tadabilirsiniz.

Varanasi – Hindistan

şehirler

Varanasi, Hindistan’ın kutsal mekanlarından biri olarak sayılırken manevi doyum arayanların uğrak noktasıdır. Yerel halk, seyyahlar ve kutsal insanlarla bir araya gelerek gün doğumunu izleyebilir veya merdivenleri takip ederek Ganj Nehri’ne ulaşabilirsiniz.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.