Renault, Yenilenmiş Araç Modelini Türkiye’ye de Getiriyor!

Renault, yenilenmiş araç modellerini sattığı uygulamayı Türkiye’ye de getiriyor. Hali hazırda İspanya ve Fransa’da da kullanılan yenilenmiş araç satış uygulamasının Türkiye’de nasıl karşılanacağı ise merakla bekleniyor. İşte karşınızda Renault’un yenilenmiş araç modeli uygulaması hakkındaki detaylar…

Türkiye’de döviz kurunun yükselmesi ile birlikte araç fiyatları da her geçen artmaya devam ediyor. Sıfır araç satışlarının düşmesi ve ikinci el araç piyasasındaki gidişatın belirsizlik içinde olması, yeni yöntemlerin geliştirilmesine yol açtı. Renault, bu duruma karşı “yenilenmiş araç modeli” uygulamasını geliştirmişti. Bu gelişmelerin ışığında Türkiye de yeni bir otomobil satış modeli ile tanışacak. Renault tarafından yapılan uygulama, yenilenmiş araçların yeniden piyasaya sürülmesini kapsıyor.

Yenilenmiş Araç Modeli Türkiye’ye de Geliyor!

Renault tarafından gerçekleştirilen “yenilenmiş araç modeli”, refactory olarak adlandırılıyor. Bu sistemde ikinci el araçlar fabrikada yenilenip garantili bir şekilde piyasaya sunuluyor. Hali hazırda İspanya ve Fransa’da uygulanan yenilenmiş araç satış modeli, çok yakında Türkiye’ye de geliyor.
Türkiye’ye getirilmesi düşünülen yeni uygulamanın başarılı olacağı düşünülüyor. Özellikle Türkiye’deki yedek parça sektöründe imalat yapan firmaların çok olması ve başarılı ürünler ortaya koymaları bu fikri öne çıkarıyor. Bu anlamda Türkiye’nin tek rakibinin uzak doğu ülkeleri olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Renault yenilenmiş araç uygulamasının Türkiye’de uygulanabileceği ve araçların başarılı şekilde yenilenip piyasaya sürülebileceği ifade edildi.

Yenilenmiş araç satış sisteminin Türkiye’ye getirilmesi konusunda son aşamalar konuşuluyor. Son çalışmaların ardından Renault, bu modeli Türkiye’ye getirebilir. Bu konunun önündeki en büyük engelin ise Türkiye’deki ikinci el otomobil fiyatlarındaki değişkenlik olduğu düşünülüyor.
Türkiye’de ikinci el araç bulmakta yaşanan zorluk ve ikinci el olmalarına rağmen fiyatların beklenenden yüksek olması, Renault’un bu modeli hakkında soru işaretleri barındırıyor. Hali hazırda satışı yapılan ikinci el araçların zaten fiyatının yüksek olması, Renault güvencesi ile yenilenen ve neredeyse tüm sorunları çözülen araçlarda fiyatların nasıl olacağı merak ediliyor. Bu durum sonucunda yenilenmiş araçların sıfır otomobil fiyatlarına yakın olacağı düşünülüyor. Böyle bir durumda beklenen uygulamadan istenen verim alınamayabilir.

BMW Digital Key Plus ile fiziksel anahtarlara veda ediliyor! bu yazımızıda okumak istersniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.