Cumhurbaşkanı Erdoğan ’dan Beklenen Açıklama: Teknoloji Yol Haritalı Konulu Genelge Belli Oldu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan beklenen açıklama geldi. Recep Tayip Erdoğan akıllı yaşam ile sağlık ürünlerinin yanı sıra mobilite araçlar ile ilgili Teknoloji Yol Haritaları konusundaki genelgeyi yayınladı.
Resmi gazetede beklenen detaylar açıklandı. Küresel süreçlerde büyük bir dönüşüm olması için tanıklıkları beraberinde getiren sağlık ile mobilite sektöründe nüfusların artması ile beraber kaynakların kısıtlı hale gelmesi gibi zorunluluklar yeni hizmet modellerinin gelişerek çözüm üretileceği bildirildi.
Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişerek yaygın hale gelmesi bu alanlarda daha çok kişiselleştirmeler ile beraber katılımcı ve önleyici çözüm ve sistemler sunulması hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar sırasında dijitalleşmeye başlayan dünya genelinde ileri teknoloji ve katma değer üretimleri ile bilinen Türkiye için milli teknoloji ile beraber güç sanayi vizyonlarını gerçekleştirmek için hazırlıkların hız kesmeden devam ettiğini bildirdi. 2023 yılı için yapılan planlamalar yanı sıra milli ve yerli ürünün yanı sıra teknoloji dönüşümlerine hız verebilmek için akıllı yaşam ve sağlıklı ürün ve teknolojileri yol haritasından alınan yardım ile mobilite araç ve teknolojileri yol haritalarının hazırlanmış olduğuna dair ifadelere yer verdi.

Genelge Belli Oldu!

Teknoloji Yol Haritaları genelgesi kapsamında açıklanan; “Dijitalleşen dünyada yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi’ vizyonunu gerçekleştirmek üzere hazırlanarak uygulamaya konulan ‘2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’ kapsamında başlanan çalışmalara rehberlik etmek, yerli ve milli ürün ve teknoloji dönüşümüne yön vermek üzere ‘Akıllı Yaşam ve Sağlık Ürün ve Teknolojileri Yol Haritası’ ile ‘Mobilite Araç ve Teknolojileri Yol Haritası’ hazırlanmıştır.

2022-2030 dönemini kapsayan mezkur yol haritaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi internet adresinde (www.sanayi.gov.tr) yayımlanacaktır.” Detaylar resmi gazete içerisinde yerini alması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Sayın Recep Tayip Erdoğan teknoloji ile ilgili yer alan yol haritaları kapsamınca yapılacak olan çalışmalara ihtiyaç duyulacağını ve bu konuda her türlü destek ile yardımların ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından hassasiyetle yerine getirilmesini talep etti.

Son Dakika! Akaryakıta Dev Zam Geldi! 8 Haziran Güncel Yakıt Fiyatları bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.