Emekli Maaşında Son Dakika: Emekli Maaşları Belli Oldu mu? Zamlı Emekli Maaşları! 2022 Temmuz Emekli Maaşları…

Emekli maaş zamları temmuz ayına sayılı zaman kala en çok araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Temmuz ayında yılın ilk altı ayında meydana gelen enflasyon oranlarına göre maaşlara gelecek zam oranları belli olacak. Emekli maaşlarının ilk altı ayda meydana gelen enflasyon oranları karşısında iyice erimesi karşısında emekliler gözlerini ve kulaklarını hükümet kanadına çevirdiler. Toplu sözleşmeler ile beraber enflasyon farklarının maaşlara ne kadar yatacağı merak ediliyor.
En düşük SSK ve Bağkur emekli maaşları ne kadar olacak sorusu gündemin en çok araştırılan konuları arasında yer alırken uzman yorumcular tarafından detaylar belli olmaya başladı. 2022 yılının ilk beş aylık döneminde toplu sözleşmeden meydana gelen %7’lik zam ve enflasyon farkları ile beraber emekli maaşlarına %35 oranına zam geleceği şimdiden netlik kazanmaya başladı.

Haziran ayına ait enflasyon oranlarının da açıklanması ile beraber memur ve emekli maaşlarına gelecek zam oranlarının ne kadar olacağı netlik kazanacak. Emekli maaşları ve memur maaşlarına gelecek zam oranları ile ilgili tahminler gelmeye devam ediyor. Peki, kim ne kadar maaş alacak?

Emekli Maaşlarına Zam!

4 Temmuz günü saat 10:00 da açıklanacak olan haziran ayı enflasyon oranı ile emekli maaşlarının belli olacağı biliniyor. İlk beş aylık döneme göre şimdiden maaşlara %35 oranında olacağı netlik kazanırken haziran ayına ait olan enflasyon oranlarının da eklenmesi ile beraber maaşlar netlik kazanacak. Şu an gelen verilere bakılacak olduğu zaman 2000 yılından önce emekli olan SSK maaşları 5 aylık verilere göre 3093 TL seviyesinden 4467 TL seviyesine kadar artış gösterirken 2000 yılından sonra emekli olan SSK maaşı 2500 TL seviyesinden 2759 TL ye kadar artış gösterecek

En düşük esnaf Bağkur maaşları gelen zamlar ile şu an 3254 TL seviyesinde olurken gelecek zamlar ile en düşük tarım Bağkur emekli maaşlarının 3068 TL olması bekleniyor. Bu oranlar 4 Temmuz sabahı haziran ayına ait verilerin açıklanması ile netlik kazanacak.

Dünya Bankası ’ndan Herkesi Endişelendiren Rapor Açıklandı! Ekonomi Karşısındaki Dev Tehlike… bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.