Bitcoin İçin Herkesi Çıldırtan Hamle

Dijital varlıklar üzerinde meydana gelen düşme hareketleri kaldığı yerden hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin gün içerisinde 20 bin dolara kadar yaklaştı. BTC üzerinde meydana gelen düşme hareketlerinin ardından yatırımcılar ne yapacağını bir hayli merak ediyor.
Kripto analiz konusunda CryptoQuant CEO’su Ki Youn Ju yaptığı açıklama sırasında Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasaları bir anda haftanın başında Celsius Network kanadından para çekim işlemlerinin durdurulması ardından açıklamalar gelirken aşırı oynak durumlar olmasından dolayı BTC işlemleri askıya alınmıştı.

FED Etkisi Durmak Bilmiyor

Perşembe gününe hızla giriş yapan BTC 22 bin 500 dolar seviyesinden bir anda düşme hareketlerine başlayınca yeniden 20 bin dolar sınırına kadar geldi. BTC günlük olarak gözlenen değer kaybı ile beraber %10 seviyesine kadar geldi. Lider coin grubunda ise 20 bin 246 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından yeniden toparlama evresine girerek 21 bin 70 dolar ile işlemlerine devam ediyor.

Bir yandan da en yüksek hacmi ile bilinen USDT piyasa değerleri dikkatleri üzerine çekmeye de devam ediyor. Piyasa değeri ortalama olarak 69,2 milyar dolar civarında olan bir yapıda yer alırken gerilemesi ile de dikkatleri çekti. En son bu seviyeler 2021 yılının ekim ayında da meydana gelmiştir.
Terra ekosistemleri üzerinde sabit kripto para sektörü USDT üzerinde meydana gelen çöküş ile yatırımcıların kripto paralar üzerinde çekilme göstermesi ile beraber USDT piyasa değerlerinin düşmesine de neden oldu. Bu durum vatandaşların bir hayli endişe içerisinde yer almasına da neden oldu. Bir yandan da sabitlik durumlarının bozulmasının ardından da yatırımcılar daha çok stabil olarak yer alan coinler üzerine girdi ve daha çekingen olan bir tutum ile kendilerine bir yol çizmeyi tercih ettiler.

BTC düşüşü devam edecek mi konusu da bir hayli merak ediliyor. Bu durum ne zaman son bulacak ve vatandaşlar ne zaman kendilerine gelebilecek merakla devam ederken analizler de hız kesmeden gelmeye de devam ediyor.

En iyi ve en güvenilir 10 altcoin bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.