Whatsapp ’tan Dev Hamle! Cevapsız Aramalar İçin Yeni Düzenleme…

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu bilinen Whatsapp yeni güncellemeleri ile hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Birçok farklı özelliği hakkında düzenlemelerde bulunan uygulama bu sefer de kullanıcılar için cevapsız olan aramalar hakkında farklı özellikler sunmaya başladı.
Konu ile ilgili gelen açıklamalar bazı kullanıcıların yüzlerini güldürmeyi başarırken bazılarının da bu durum bizlerin başını bir hayli ağrıtır diye tepki vermesine neden oldu. Kullanıcılara cevapsız aramalar hakkında daha detaylı bilgi vermek için API sunma çalışmaları devam ediyor. Söz konusu olan özellik ilk olarak İOS işletim sistemi olan cihazlar için gelirken ardından gelen güncelleme ile de android işletim sistemi olan cihazlara verilecek.

Yeni Güncelleme İçin Çarpıcı Açıklamalar…

Whatsapp cevapsız aramalar için yeni düzenlemelere gidiyor. Eğer belirlenen planlamalar istenilen doğrultuda olmayı başarırsa da bu özellik sayesinde tüm kullanıcılar rahat bir nefes alabilecek. İlk olarak Business olarak kullanan kişilerin bağlı cihazlarını yeniden adlandırma yapmalarına izin veriyordu. İş heaplarını kullanmaya devam eden ve bunların kullandığı rahatsız etmeyin özelliği etkin hale geldiği zaman cevapsız arama uyarıları gelmeye devam edecek:

Bu yeni gelen güncelleme ile beraber platform izleyicisi olarak yer alan WaBetaInfo kanadından tespit edilmeler de başladı. Buradan gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman da; WhatsApp şimdi, kullanıcıların neden aramaları cevaplamadıklarını anlamalarına yardımcı olan yeni bir özellik sunuyor: iOS için WhatsApp beta’da rahatsız etmeyin modunun ne zaman etkinleştirildiğini algılama desteği” sözleri dikkatleri çekti.
Güncellemeler ne zaman uygulama içerisinde yer alacak şu an konu ile ilgili olarak net açıklamalar daha gelmedi. İlerleyen günlerde gelmesi beklenen güncellemeler birçok iş için kullanan kişinin daha rahat bir şekilde kullanmalarına yardımcı olurken bir yandan da kişilerin daha aktif olmalarına olanak sunacak. Birçok farklı özelliği içerisinde barındırmasından ötürü dünyanın dört bir yanında kullanılan uygulama olması da sürekli aktif bir şekilde yeni güncellemeler gelmesi ve insanların rahat bir konumda yer almalarına da olanaklar sunmaya da devam ediyor.

Instagram ile TikTok Rekabeti Kızışacak! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haber Yuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.