Jason Statham’ın En İyi 6 Filmi

Oyunculuğu ve karizması ile oynadığı her filmde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Jason Statham, çekimleri Türkiye’de gerçekleştirilen Five Eyes filminde de başarılı işlere imza atmıştı. Kendine özgü karakteri ile her filmini izleten Statham, birçok başarılı projede yer aldı. İşte Cehennem Melekler, Ajan ve The Mechanic gibi filmlerinde yer aldığı Jasos Statham’ın en iyi 6 filmi

Snatch (Kapışma)

En iyi Jason Statham filmleri listemizin birinci sırasında 2000 yılında yayınlanan suç ve komedi türündeki Snatch (Kapışma) bulunuyor. IMBb’den 8.3 puan alan filmde Jason Statham’a Benicio Del Toro ve Brad Pitt gibi ünlü oyuncular eşlik ediyor.
İngiltere’nin Londra şehrindeki yeraltı suç dünyasında gerçekleşen iki farklı hikayenin konu edindiği Snatch filmi, izleyicileri büyülemişti. Filmde bir yandan boks dünyasının derinliklerde yaşanan yasadışı işler, diğer yandan ise değerli bir elmasın akıbeti işleniyor.

Collateral (Tetikçinin Gecesi)

En iyi Jason Statham filmleri sıralamasının ikinci basamağında bulunan Tetikçinin Gecesi, 2004 yılında vizyona girdi. Gerilim, dram ve suç konularını barındıran filmde Jason Statham’ın rol arkadaşları Jada Pinkett Smith, Jamie Foxx ve Tom Cruise oldu.
Tetikçinin Gecesi filminde Vincent adındaki karakter, kiralık bir katil olarak yaşamını sürdürmektedir. İşini tamamlaması için Los Angeles’ta bir taksiye biner. Vincent’i daha önce görmeyen taksi şoförü Max, sunduğu teklif ederek aksiyon dolu bir maceranın içine girer.

The Bank Job (Banka İşi)

2008 yılında vizyona giren; gerilim, dram ve suç türlerini kapsayan The Bank Job (Banka İşi) filminde Jason Statham’ın yanı sıra Stephen Campbell Moore ve Saffron Burrows gibi ünlü isimler rol alıyor. Film, geçmiş dönemlerde Londra’da gerçekten meydana gelen bir soygundan esinlenmiştir.

The İtalian Job (İtalyan İşi)

Daha önce onlarca suça karışan Charlie Croker, bir çetenin lideridir. Altın ve mücevherleri soymak için Los Angeles tarihindeki en büyük trafik karmaşasını yaratır ve böylelikle soygunu gerçekleştirirler. IMDb’den 7.0 puan alan İtalyan İşi filminde Statham’ın rol arkadaşları Edward Norton, Mark Wahlberg ve Donald Sutherland olarak sıralanıyor.

Spy (Ajan)

En iyi Jason Statham filmleri listesinde yer alan Spy (Ajan), komedi ve aksiyonu beraber sunuyor. Jude Law, Rose Byrne ve Melissa Mccarthy gibi isimlerin rol aldığı filmde Susan Cooper karakteri, CIA’da görev almaktadır. Arka planda olmasına rağmen operasyonların başarılı şekilde tamamlanmasında önemli bir rolü vardır. Susan’ın partnerleri Bradley Fine ve Rick Ford’un kimlikleri açığa çıkar. Susan, tehlikeli ve zorlu görevi yerine getirmek için masasından ayrılarak ilk kez sahaya adımını atar.

Crank (Tetikçi)

2006 yılında yayınlanan; gerilim, suç ve aksiyonu beraber sunan Tetikçi filminde Statham’a ek olarak Carlos Sanz ve Amy Smart gibi önemli isimler de rol alıyor. Tetikçi filminde, mecburen hayatta kalmak zorunda olan bir insanın yapabilecekleri konu ediniyor.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.