Bakan Nebati açıklamalarda bulundu: Ağustos ayında enflasyon düşecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, A Haber ve A Para ortak yayını sırasında ekonomi gündemine dair açıklamalar yaptı. Enflasyonun engellenmesine yönelik önemli adımların atıldığını ifade eden Bakan Nebati, piyasalardaki son iki aylık süreçte bunun daha net hissedildiğini belirtti. Ayrıca Ağustos ayında enflasyon oranının bir miktar daha düşeceğini sözlerine ekledi.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin konuşmasında “Geçen haftadan itibaren Türkiye’ye para akışı hızlandı, bundan sonra da devam edecek. Devam eden trendle Türkiye çok daha farklı bir noktaya gelmiş olacak” açıklamaları dikkat çekti.

Bakan Nebati enflasyonla mücadeleden umutlu

Canlı yayın sırasında ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulunan ve enflasyon rakamlarını değerlendiren Bakan Nebati, enflasyonun düşmesini sağlayacak tedbirlerin alınması gerektiğini ifade etti. Enflasyon ile mücadeleden umutlu olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Hazine ve Maliye Bakanı, “Bu bir kuru umut değil. Ümitliyim çünkü Türkiye, salgın döneminde olduğu gibi bu dönemde de bulunduğu coğrafya itibarıyla öylesine başarılı bir sonuç elde edecek ki hepimiz şaşıracağız. Bundan yüzde 100 eminim” cümlelerini sarf etti.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati “Türkiye’nin potansiyelini anlamak istemeyenler, Türkiye’yi tanımayanlar, Türkiye’yi bilmeyenler ya da Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile ‘ne olursa olsun, o gitsin de ülke batsın’ diyenlerin, hayal kırıklığına uğrayacağı bir süreci yaşayacağınız” diyerek siyaseti de etkiledi.

“Ağustos ayında enflasyon miktarı düşecek”

Büyürken taviz vermemek ve aynı zamanda enflasyon ile mücadelenin biraz daha vakit aldığını belirten Bakan Nebati, bu süreç ile mutlaka mücadele etmeleri gerektiğini ve enflasyonu kontrol altına alabilmek için gayret gösterdiklerini ifade etti. Bakan Nebati’ye göre Aralık ayında baz etkisi ile enflasyon düşüş trendi gösterecek.
Enflasyonu kontrol etmek için yoğun uğraş verdiklerini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuşmasını “Enflasyonun engellenmesi yönünde önemli adımlar atıyoruz. Son iki aydır da piyasa bunu hissediyor. Bugün 2.37, Ağustos ayında ise enflasyon oranında bir miktar daha düşüş görülecek” şeklinde devam ettirdi.
Bakan Nebati’nin açıklamalarının ardından enflasyonun gidişatı hakkındaki gelişmeler merakla bekleniyor.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.