Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi! 30 – 40 üründe fiyatlar düşecek

Ekonomi üzerine açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatifleri talimatı aldı. Büyükbaş hayvanlar yüzde 30 – 35 indirimle satılacak” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca şeker, zeytinyağı ve un gibi temel gıda ürünlerinde fiyatların yüzde 30 – 40 oranında düşürüleceğini söyledi.

Temel Gıda Ürünlerinde Yüzde 30 – 35 İndirim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen hidroelektrik santrali açılış töreninde konuştu. Yapılan açıklamaların bir bölümü ekonomi ile ilgili oldu. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzden 25 indirim başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı ile konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30 – 35 indirimle onların da satışına başlayacağız.”
Zincir marketlerin tutumuna dikkat çeken Erdoğan konuşmasını “Tabii ülkemizin her yerinde malum koyun kuzu geçerli değil. Mesela bizim memlekette Karadeniz’de daha çok büyükbaş makbuldür. Bunları piyasaya sürdüğümüzde hele hele yüzde 30 – 35 gibi indirimi başlattığımızda benim vatandaşım ona da alışacak ve bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek” şeklinde devam ettirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hedefinde Zincir Marketler Vardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel gıda ürünlerindeki fiyat yükselişini zincir marketlere bağladı. Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde yapılacak indirimlerin piyasaların dengesini bozanları da hizaya getireceğini vurguladı. Erdoğan ayrıca “Tabi 1300 tane Tarım Kredi Kooperatifi’nin marketi var. Tabi bunun yanında diğer özel sektörün de sayısı da çok fazla, binlerce… Onlar ne yapar bilmem…” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Talimat Verdi, Temel Gıda Ürünlerine İndirim Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünden itibaren Tarım Kredi Kooperatifi’ne talimat verdiğini ve indirimlerin geleceğini açıkladı. Erdoğan konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: “Ama biz Tarım Kredi olarak bu indirimi yapacağız. Sadece ette mi… Kıymada, kuşbaşında vs hayır. Tarım Kredi’nin diğer ürünlerinde de şeker, buğday, un vs aklınıza ne geliyorsa… Zeytinyağı, ayçiçek yağı bütün bunlarda da, özellikle 30 – 40 çeşit üründe de, yoksa tabi 2 – 3 bin çeşit ürün satılıyor.”

Kusursuz Kiracı Oyuncuları ve Konusu bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.