En İyi ve En Başarılı Dram Filmleri

Ciddi anlatım teknikleri ile hazırlanan dram filmleri, izleyicilerin sinema sektöründe en çok talep ettikleri türlerin başında gelmektedir. Bu filmler insanın, dünyanın ve yaşamın hem en iyi hem de kötü noktalarını gözler önüne sermektedir. En iyi ve en başarılı dram filmleri listemizde mutlaka izlemeniz gereken yapımlar bulunmaktadır. Türk ve yabancı yapımlardan oluşan dram film önerilerinin detaylarını sizler ile paylaşıyoruz…

Mutlaka İzlenmesi Gereken Dram Filmleri

Mizahın dışında kalarak genelde duygu yüklü ve üzücü hikayelerin konu edindiği dram filmlerinde yerli ve yabancı olmak üzere çok fazla seçenek bulunmaktadır. En iyi ve en başarılı dram filmleri listesi şu şekildedir:

Esaretin Bedeli

Filmin ana karakteri Andy Dufresne adındaki bir bankacıdır. Karısını ve onun sevgilisini öldürdüğü için ömrü boyunca hapishanede kalması gereken Andy, Shaswbank’a götürülür. Hapishanede birbirinden değerli kişiler ile tanışır ve arkadaşlıklar edinir. İnsanlar Andy’i büyük bir hayranlık ile tanımaya başlar. 1995 yılında vizyona giren filmin senaristliğini Stephen King ve Frank Darabont yapıyor.

Dövüş Kulübü

1999 yapımı olan ve yıllardır izleyicilerin övgüleri ile ün kazanan Dövüş Kulübü, sizleri ekran başına kitleyecek! Jack ve Marla’nın kanserli hastaların terapi grubunda tanışmaları ile başlayan süreç, tüketici toplumuna karşı bir tepki olarak devam eder. Gruba sonradan dahil olan Tyler’ın önderliğine kurulan kulüp, kısa sürede popüler hale gelerek yeni bir akımı meydana getirir.

Yeşil Yol

Yeşil Yol, izleyicilerini göz yaşlarına boğan bir başyapıttır. Filmin ana karakterlerinden olan ve hapishanenin gardiyanlığı üstlenen Paul Edgecomb’un görevi idam cezasına çarptırılan suçluları elektrikli sandalyenin yer aldığı ölüm odasına kadar yeşil yolda eşlik etmektedir. Yıllarca sayısız mahkumu bu yoldan götüren Paul’u John Coffey adındaki mahkum etkiler. Bazı özel güçlere sahip olan, görünümünün tam tersi şekilde naif bir iç dünyası bulunan John, gardiyanları da etkilemeyi başarır.

Kara Şövalye
Prestij
Forrest Gump
Baba
Babam ve Oğlum
Piyanist
Gladyatör
Titanik
Kelebeğin Rüyası
Hayat Güzeldir
Ayla
Schindler’in Listes
i

Mutlaka izlenmesi gereken aksiyon filmleri bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.