Motorin ‘de Beklenen İndirim Kapıda, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor!

Doların yanı sıra petrolde yaşanan gelişmelerin ardından gözler akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Motorin ve benzin için zam ya da indirim gelecek mi? Sorusunun cevabı sektör temsilcilerinden geldi. Konuya ilişkin yapılan son dakika açıklamasında motorinin litre fiyatına bu geceden itibaren indirim yapılacak! İşte akaryakıt fiyatlarına ilişkin son dakika bilgileri…

Bu Geceden İtibaren Motorine İndirim Geliyor

Petrol fiyatları, geçtiğimiz hafta dolar karşılığında %9’dan fazla gerilemişti. Türkiye’de de BDDK tarafından alınan döviz kararının ardından dolar/TL kuru 17 liranın altında seyretmeye devam ediyor. Her iki gelişme, akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisini artırmıştı. Üst üste yapılan zamların ardından 30 TL’yi aşan benzin ve motorine indirim yapılıp yapılmayacağı merak konusuydu. Vatandaşların uzun süredir beklediği indirim haberi sonunda geldi!
Cuma gününden itibaren küresel piyasalardaki petrol fiyatlarında yaşanan düşü ve dolar kurundaki gerileme motorinin litre fiyatında indirimi beraberinde getirdi. Bu geceden itibaren motorine litre fiyatı üzerinden 2.5 TL indirim yapılması bekleniyor. Benzin fiyatlarına ise en son 22 Haziran Çarşamba günü 25 kuruşluk indirim yapılmıştı. Bu gece benzine indirim yapılması beklenmiyor.

Motorine İndirim Haberi Sendikadan Geldi

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 28 Haziran Salı’yı 29 Haziran Çarşamba’ya bağlayan geceden itibaren 2 lira 50 kuruşluk indirim olacağını kamuoyuna duyurdu. Ancak benzin fiyatlarında herhangi bir indirimin olmayacağını da ekledi.

28 Haziran Salı Güncel Akaryakıt Fiyatları

Geçtiğimiz 7 ay boyunca motorine %264, benzine ise %225 zam yapılmıştı. Bu durum otomotiv kullanıcıları için üzücü bir hal almaya başlamıştı. Bu geceden itibaren motorine yapılacak indirim fiyatları merakla bekleniyor. 28 Haziran Salı güncel akaryakıt fiyatları aşağıdaki gibidir:

Ankara
LPG ortalama litre fiyatı: 12,29 TL
Motorin ortalama litre fiyatı: 30,09
Benzin ortalama litre fiyatı: 27,35 TL
İzmir
LPG ortalama litre fiyatı: 12,09 TL
Motorin ortalama litre fiyatı: 30,04 TL
Benzin ortalama litre fiyatı: 27,37 TL
İstanbul
LPG ortalama litre fiyatı: 11,97 TL
Motorin ortalama litre fiyatı: 30,00 TL
Benzin ortalama litre fiyatı: 27,26 TL

Samsung ’da Üretim Krizi Büyüyor: Televizyon Üretimi Kısıtlanacak! bu yazımızıda okumak isterseniz tıklayın…

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.