Saçlarımıza İyi Gelen Doğal Yağlar

Saçlar uzadıkça bakıma ihtiyaçları arındırmaktadır. Bazı saç tipleri ve yapıları ise kısa olmalarına rağmen yine de çok fazla bakıma ihtiyaç duymakta, yeterli bakım sağlanamadığında kırık ve yıpranmış saçlar ortaya çıkmaktadır. Saçlarımıza iyi gelen doğal yağlar düzenli şekilde kullanıldıklarında doğal ve güçlü bir bakım sağlanmış olur.
Saçlar insan görünümünü doğrudan etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Saç bakımı doğru şekilde yapıldığında ortaya çıkan gür, sağlıklı ve güçlü görüntü; gözle görülür bir değişiklik yaratmaktadır. Doğal sağlıklı yağları kullanarak saçlarınıza yeni bir görünüme kavuşturabilir, ilgi odağı olabilirsiniz.

Saçlar için Kullanılması Önerilen Doğal Sağlıklı Yağlar

Bitkisel kökenli doğal yağlar, saçlar için de çok sayıda fayda barındırmaktadır. Bakım yapmak ve saç uzatmak için doğal yollar kullanmak, kısa süre içerisinde faydasını göstermektedir. Saçlarımıza iyi gelen doğal yağlar listesi şu şekildedir:

Jojoba Yağı

Saçlarımıza iyi gelen doğal yağlar listesinin birinci sırasında jojoba yağı, saç tellerini güçlendirmekte ve kırılmaya karşı daha dayanıklı hale getirmektedir. Cilt tarafından çok kısa süre içerisinde emilen bu yağ, saç derisi yumuşatmakta ve aynı zamanda saç tellerini güçlendirmektedir. Jojoba yağı, şampuan ve kremlerde de çok sık kullanılmaktadır. Saç biti, sedef ve egzama gibi deri sorunlarına karşı da şifa sağlamaktadır.

Lavanta Yağı

Cilt ve saç sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan lavanta yağı, saçlarımıza iyi gelen doğal yağlar listesinin ikinci sırasında yer almaktadır. Saçların kırılmasını engelleyen ve kökten uca besleyen bu yağ, aynı zamanda saç tellerinin uzamasını sağlamaktadır. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında köklere giden oksijen miktarını artırmaktadır.

Badem Yağı

Saç bakımının ayrılmaz parçası olan badem yağı, saç tellerini besleyerek ihtiyaç duyduğu E vitaminini karşılamaktadır. Aynı zamanda mineral desteği sağlayarak saç köklerini güçlendirmektedir. Badem yağı kirpikler için de sıkça tercih edilmektedir.

Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı; saç gözeneklerinin temizlenmesini, kepeğin azalmasını, saç tellerinin onarılmasını ve aynı zamanda canlanmasını desteklemektedir. Hindistancevizi yağı kullanmak saçları besleyerek uzamasını sağlamaktadır.

Argan Yağı

Argan yağı; saç derisini ve saçı nemlendirmeye yarayan bu yağ, doğal bir nemlendirici kaynağı bulunmaktadır. Bu özelliği ile saçtaki kuruluğa ve kırık oluşumuna iyi gelir. Argan yağı aynı zamanda besleyici özelliğiyle de yıpranmış saçları önemli ölçüde onarır, gürleştirir ve canlandırır.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.