Tesla, İstanbul mağazası için çalışan arıyor!

Otomotiv sektöründe her geçen gün yükselen Tesla’nın İstanbul’da bir mağaza açacağı biliniyordu. Şirket, bugün yeni bir ilan yayınlayarak İstanbul’daki yeni mağazası için satış danışmanları aradığını duyurdu. İşte haberin detayları…
Tesla şirketinin ürettiği elektronik otomobiller bir süredir Türkiye’de de satılmaktaydı. Bu araçlar direkt Tesla tarafından değil ithalatçılar tarafından getirilmekteydi. Şirket resmi olarak Türkiye’de faaliyet göstermiyordu. Ancak şirket, geçtiğimiz Ocak ayında tüm araç modelleri ile birlikte Türkiye pazarına giriş yapacağını ve başta büyükşehirler olmak üzere 10 farklı ilde “Super charge” istasyonları oluşturacağını açıkladı. Bugün ise resmi internet sitesi üzerinden İstanbul’da açılacak mağaza için iş ilanı yayınlandı.

Tesla, Beşiktaş mağazası için iş ilanı yayınlandı

Tesla, İstanbul Beşiktaş’ta açacağı yeni mağaza için kendi internet sitesi üzerinden iş ilanı açtı. Paylaşılan ilana göre şirket yeni mağazası için satış danışmanları arıyor. İş ilanını başvurmak isteyenlerin ise bazı kriterleri sağlaması gerekiyor.
Tesla, mağazada çalışmak isteyen satış danışmanlarının şirketinin vizyon ve misyonunu kabul etmesini ve bunu yansıtmasını istiyor. Bunun en önemli kriteri olarak ise otomotiv sektöründe elektrikli motorlara geçişin önemini ve sürdürülebilir enerjinin gerekliliğini benimsemesi gerekiyor.
Sürdürülebilir enerjinin yanı sıra işe alınacak kişinin Tesla otomobillerine ve keza teknolojiye ilgili olması bekleniyor. Mağazaya gelerek araçları satın almak isteyen müşterilere otomobilleri tanıtmak, gerekli bilgilendirmeyi yapmak ve satışı gerçekleştirmek bu kişilerin görevi olacak. Ayrıca kişilerin takım çalışmasına ve esnek çalışmaya uygun olması gerekiyor.

Mağazada çalışacak kişinin görev tanımı aşağıdaki gibi açıklanıyor:

Müşterileri Tesla şirketi ve otomobilleri hakkında bilgilendirmek.
Randevulu görüşmeleri düzenlemek ve müşterileri mağazada karşılayarak otomobillerin tanıtımı yapmak.
Tanıtım, satış ve satış aşamalarında müşterileri ile başarılı iletişim kurmak.
Şirket içi finans, stok durumu, sözleşmeler gibi idari işlerde sorumluluk almak.
MS Office’yi iyi derecede bilmek.
Her müşterinin ihtiyacına göre ilişkiyi düzenlemek ve yol haritasını çizmek.
Bireysel ve ekip çalışması olarak iletişim kurmak, işleri üstlenmek, problemleri çözmek ve misyon ve vizyon doğrultusunda hedefe ulaşmak.
Yerel pazarlar doğrultusunda dil kriterlerine sahip olmak.
Müşteriler ile test sürüşünü gerçekleştirebilmek için en az 2 yıllık sürücü belgesinin sahibi olmak.

haberyuvasi

Yaklaşık 10 seneden fazla profesyonel olarak internet sektöründe hizmet veren, binlerce blog makaleleri yazan, şimdi ise Haberyuvası sitesindeki haber içeriklerini en güncel bir şekilde sizlere sunmayı hedefleyen bir garip sitenin bir garip yazarı. Haber okumayı seven biri olarak, benim gibi haber okumak isteyenler için son dakika haberleri hakkında paylaşımlar yaparak gündemi takipte kalmanıza olanak sağlıyoruz. Spor haberleri, Teknoloji haberleri, Ekonomi haberleri ve magazin haberleri gibi daha birçok konuda sizlere haber okuma imkanı sunmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.